adobe xd ( ادوبی ایکس دی) ابزاری برای طراحی دیجیتال مبتنی بر بردار برای وب سایت ها و برنامه ها است. می توانید از آن برای ایجاد و همکاری در همه چیز استفاده کنید ، از نمونه های اولیه گرفته تا mockup ها (ویکی پدیا) تا طرح های کامل.

 

این توصیف نرم افزار از کمپانی سازنده آن است:  “Adobe XD سریعترین و مطمئن ترین راه حل طراحی UX در بازار است. عبور از تنگناها ، به سرعت تکرار و مقیاس پذیر برای آینده. امنیت و کنترلی که لازم دارید درست در آنجا ساخته شده است. ”

adobe xd ( ادوبی ایکس دی) در بازار نسبتاً جدید است – در سال 2016 بتای آن منتشر شد – و در ابتدا با نام Adobe Experience Design CC خوانده می شد.

این ابزار بر روی دستگاه های Mac و Windows و همچنین iOS و Android برای عملکرد موبایل کار می کند. می توانید از آن به عنوان بارگیری مستقیم استفاده کنید  یا در ابر برای دستگاه های تلفن همراه استفاده می کند.

این ابزار به لطف پشتیبان شرکت های بزرگ از Adobe و آشنایی کاربر ، به علاوه پشتیبانی از سیستم عامل متقابل ، به سرعت در حال تبدیل شدن به یک رقیب محکم در برنامه های ایجاد شده برای نمونه سازی اولیه مانند Sketch یا Figma است.

XD شکاف قابل توجهی را در مجموعه ابزارهای Adobe پر کرد. قبل از انتشار آن ، بسیاری از ویژگی های موجود بخشی از Photoshop یا Illustrator وجود نداشت و طراحان مجبور بودند در صورت تمایل به استفاده از نرم افزار Adobe برای ایجاد رابط های کاربر ، عناصر را با یکدیگر جمع کنند.

adobe xd ( ادوبی ایکس دی) یک پلت فرم قدرتمند ، مشارکتی با کاربرد آسان است که به شما و تیم شما کمک می کند تا برای وب سایت ها ، برنامه های تلفن همراه ، رابط های صوتی ، بازی ها و سایر موارد ، طرح هایی را ایجاد کنید.

در زمان واقعی با تیم خود کار کنید. سریعترطرح ها را ایجاد کنید و همه را در همان صفحه  XD نگه دارید. همه چیز را به صورت کارآمد انجام می دهد ، یکپارچه همکاری می کند و با زحمت مقیاس می کند.

 

ویژگی های نرم افزار adobe xd ( ادوبی ایکس دی)

XD ده ها ویژگی قدرتمند را برای کمک به تیم ها در طراحی ، نمونه سازی اولیه ، اشتراک گذاری و همکاری در تجربیات کاربر غنی ارائه می دهد. نقشه راه محصول ما با ورودی جامعه ما شکل می گیرد و هر ماه ویژگی ها و پیشرفت های جدید منتشر می شود.

 

هماهنگی

با اعضای تیم در همان سند در زمان واقعی کار کنید – دیگر هیچ تلاش کپی برداری یا ادغام تغییرات وجود ندارد. همزمان با تیم خود در همان سند به طور هم زمان کار کنید. دقیقاً جایی را ببینید که همه افراد در حال کار در این سند هستند.

 

اجزاء

عناصر طراحی را برای استفاده مجدد در سراسر یک سند XD یا در میان چندین سند ایجاد کنید. تغییرات را از یک مؤلفه اصلی به همه موارد فشار دهید و برای هر نمونه فردی خصوصیات را نادیده بگیرید.

 

تحریک خودکار

برای اضافه کردن ریز کارکردها و حرکت به طرح های خود ، بین عناصر موجود در باکس  ها انیمیشن ایجاد کنید.

 

طرح ها را برای بررسی به اشتراک بگذارید

طرح ها را با تیم ، مشتری ها و ذینفعان خود به اشتراک بگذارید تا آنها بتوانند دید شما را به صورت دست اول تجربه کرده و بازخورد خود را ارائه دهند.

 

تجربه های شگفت انگیز را طراحی کنید.

در هر زمان از طرح های اصلی می توانید به طرح های زیبا بروید. ظاهر رابط های کاربری خود را با ابزارهای طراحی بردار ، رنگ ها ، سبک های کاراکترها ، شبکه ها ، راهنماها و موارد دیگر مشخص کنید.

 

وضعیت ها

از ایجاد کارهای تکراری خودداری کنید و با ایجاد مؤلفه ای که انواع مختلفی از تعامل های کاربر مانند Hover ، Pressed ، Disabled و Success را به وجود می آورد ، از هدف اصلی خود ارتباط برقرار کنید.

 

ویرایش در فتوشاپ

تصاویر را در Adobe Photoshop مستقیماً از XD باز و ویرایش کنید. روی یک تصویر راست کلیک کنید ، آن را در Photoshop باز کرده و ویرایش کنید و “ذخیره” را بزنید – تغییرات شما به طور خودکار در XD به روز می شود.

 

تکرار شبکه وار

یک عنصر طراحی را انتخاب کنید و به سرعت هر بار که می خواهید آن را تکرار کنید. برای اصلاح کل شبکه ، یک عنصر را به روز کنید ، padding را بین عناصر تنظیم کنید و می توانید یک فایل TXT را وارد کنید تا داده ها به شبکه شما وارد شود.

 

ابزار طراحی وکتور

با ایجاد مجموعه ای از ابزارهای طراحی و شکل ، اپراتورهای بولی ، حالت های ترکیبی و سایر ویژگی های ویرایش بردار ، برای ایجاد فریم ورک ، آیکون ها ، مؤلفه ها و سایر عناصر طراحی کار کنید.

 

تغییر اندازه واکنش گرا

به راحتی گروه های اشیاء یا اجزای سازنده را برای صفحه های با اندازه های مختلف تغییر دهید و قرار دادن و مقیاس نسبی بین اشیاء را حفظ کنید.

 

ادغام فونت Adobe

فونت های دیگری که در سیستم وجود دارند گم نشده اند. Adobe Fonts هنگام باز کردن یک سند XD بطور خودکار فعال می شود.

 

ابزار طراحی دقیق

تجربه خود را با راهنماهای مقوا ، شبکه های طرح بندی ، میانبرها و تغییر اندازه و ویژگی های اندازه گیری نسبی تنظیم کنید.

 

ورود  فایل  Sketch ، Photoshop و Illustrator

با فایل های Sketch و همچنین برنامه های طراحی مورد علاقه Adobe وارد و کار کنید. فایل ها به طور خودکار به پرونده های XD تبدیل می شوند ، بنابراین لازم نیست از ابتدا دوباره شروع کنید.

 

خروجی گرفتن از طرح ها

عناصر را برای ارسال سریع علامت گذاری کنید ، دسته بندی کنید و آنها را برای سیستم عامل مورد نظر خود خروجی بگیرید، یا آنها را در مشخصات طراحی برای بارگیری برنامه نویسان در نظر بگیرید.

 

نمونه های اولیه ایجاد کنید که تجربیات شما را به زندگی منتقل می کند.

طرح های استاتیک را به تجربیات کاربر غنی تبدیل کنید. تعامل ، حرکت ، انیمیشن و موارد دیگر را اضافه کنید.

 

ماشه ها یا trigger ها

از حرکات لمسی رایج در دستگاه های تلفن همراه گرفته تا ورودی صفحه کلید و انتقال مبتنی بر زمان به دستورات صوتی و کنترل کننده های بازی ، XD شما را قادر می سازد تا برای هر نوع تجربه ، نمونه های اولیه واقع گرایانه ایجاد کنید.

پیش نمایش

 

پیش نمایش

با برنامه تلفن همراه XD برای iOS و Android ، تجربیات خود را در دستگاه های واقعی پیش نمایش دهید. در برنامه دسک تاپ تغییراتی ایجاد کنید و سپس آنها را برای وفاداری و قابلیت استفاده در دستگاه های خود تست کنید.

 

پشتیبانی از پوشش

به سرعت پشتیبانی از منوها ، کادرهای گفتگو ، صفحه کلیدهای مجازی و سایر عناصر بصری که محتوای شما را پوشش می دهند را به طرح های اضافه کنید.

 

موقعیت پیمایش را حفظ کنید

عناصر را در همان موقعیت تنظیم کنید تا در حالت پیمایش بیننده قرار بگیرند. این ویژگی نمونه اولیه برای هدرهای ثابت ، پاورقی ها و موارد دیگر بسیار عالی است.

 

گرفتن خروجی برای اعمال افکت های بیشتر

طرح های خود را صادر کنید و با Adobe After Effects ، ابزار انیمیشن پیشرو در صنعت ، انیمیشن های خود را به راحتی بیشتر انجام دهید.

 

تاریخچه اسناد و کنترل نسخه طرح

کل تکامل یک طرح را ببینید – XD به طور خودکار در هنگام کار صرفه جویی می کند ، بنابراین همیشه می توانید به نسخه های قبلی برگردید. برای حفظ دسترسی به مراحل اصلی در فرایند طراحی ، نسخه های عطف را علامت گذاری کنید.

 

برای بررسی به اشتراک بگذارید

برای به دست آوردن بازخورد در مورد الگوهای خود ، پیوندهای اشتراکی ایجاد کنید یا آنها را در Behance یا یک صفحه وب جاسازی کنید. داوران می توانند به طور مستقیم درباره نمونه های اولیه شما از طریق وب یا تلفن همراه اظهار نظر کنند.

 

برای توسعه به اشتراک بگذارید

پیوندهایی به Design Specs برای توسعه دهندگان ارسال کنید که شامل دنباله و دارایی های قابل بارگیری ، رنگها ، سبک های کاراکتر ، اندازه گیریها و قطعه های کد CSS است که توسعه دهندگان می توانند در کد خود کپی کنند.

 

نکته پایانی:

اگر از Photoshop یا Illustrator استفاده کرده اید ، پس از آن فراگیری Adobe XD بسیار ساده تر خواهد بود زیرا دارای بسیاری از ابزارهای مشابه است. Adobe XD سبک وزن است. هموار کار می کند و فایل های  xd کوچکتر از فایل های PDF می باشد.

اگر فقط  تمرکز شما UI / UX است ، پس به XD بروید. برای MAC و همچنین ویندوز 10 در دسترس است.

 

 

برچسب ها: Adobe XD