فریمورک سیمفونی

سیمفونی یک چارچوب ( ویکی پدیا ) برنامه وب PHP و مجموعه ای از مؤلفه ها / کتابخانه هابی با قابلیت استفاده مجدد است.  در 18 اکتبر 2005 به عنوان نرم افزار رایگان منتشر شد و تحت مجوز MIT در دسترس برنامه نویسان قرار گرفت.

کار اصلی سیمفونی

Symfony با هدف سرعت بخشیدن به ایجاد و نگهداری برنامه های وب و جایگزینی کارهای رمزگذاری تکراری منتشر شد  این هدف به ایجاد برنامه های کاربردی قوی در یک زمینه سازمانی است و هدف اصلی آن این است که به توسعه دهندگان کنترل کامل بر پیکربندی وب کمک کند. برای مطابقت با دستورالعمل های توسعه شرکت ، Symfony با ابزارهای اضافی همراه است تا به توسعه دهندگان کمک کند تا پروژه ها را آزمایش ، اشکال زدایی و مستند سازند.

Symfony چیست؟

وقتی از تعدادی برنامه نویس می پرسیم Symfony2 چیست، بیشتر آنها چیزی در این زمینه می گویند: Symfony2 یک چارچوب وب کامل است که به زبان پی اچ پی نوشته شده است.  برخی در صحبت خود اضافه می کنند که این یک چارچوب MVC  و برخی دیگر می گویند که این یک چارچوب جدا شده است.

همه آن ها صحیح است اما تعریف ما کمی متفاوت است، بگذارید برای شما تعریف کنیم که سیمفونی چیست و چرا فکر می کنیم اهمیت دارد.Symfony2 واقعاً در مورد دو چیز متفاوت است.اول، سیمفونی مجموعه ای قابل استفاده مجدد از اجزای PHP مستقل، جدا شده و منسجم است که مشکلات توسعه وب را حل می کند. سپس، بر اساس این مؤلفه ها سیمفونی یک چارچوب وب کامل است.

بسته به نوع پروژه خود و بسته به نیاز خود ، می توانید برخی از مؤلفه های سیمفونی را انتخاب کرده و پروژه خود را با آنها شروع کنید، یا می توانید از چارچوب کامل استفاده کرده و از ادغام محکم آن در خارج از کد بهره مند شوید، وهمچنین انتخاب بین دو رویکرد متفاوت واقعاً به عهده شماست.

آیا فریم ورک سیمفونی یک چارچوب MVC است؟

اگر به سیمفونی با دقت بیشتری نگاه کنید، به نظر می رسد که هر چهارچوب الگوی MVC را پیاده سازی می کند و بیشتر آنها به عنوان چارچوب های MVC تبلیغ می شوند … اما سیمفونی اینگونه نیست.به اسناد نگاهی بیندازید و خواهید دید که الگوی MVC فقط یک یا دو بار ذکر شده است ، اما سیمفونی هرگز به عنوان یک چارچوب MVC تعریف نمی شود.

چرا سیمفونی؟

اجزای سیمفونی از موقعیت خوبی برخوردار هستند تا به معماری کم سطح جهان پی اچ پی تبدیل شوند و مؤلفه های اصلی symfony نتیجه سالها کار و کمک های بسیاری از توسعه دهندگان است.اگر نگاهی به کد داشته باشید، برچسبapi را در برخی از کلاس ها و روش ها مشاهده خواهید کرد. این نشانگر API با ثبات عمومی است.

چرا فریم ورک سیمفونی بسیار محبوب است؟

یک برنامه وب باید از همه جنبه پاسخگو باشد. و باید بطور منسجم کار کند تا پاسخگوی نیاز کاربران باشد.(فیلم آموزش فریم ورک symfony )

چارچوب Symfony به چه معنی است؟

Symfony یک چارچوب متن باز PHP است که دارای معماری MVC می باشد. و همچنین یک چارچوب کاربردی که در بین جامعه توسعه دهندگان متن باز رواج دارد و هدف اصلی آن ایجاد برنامه های پیچیده با کارایی بالا در وب است.سیمفونی نسبت به سایر چارچوب های وب PHP موجود مانند Cake PHP ، Zend ، Codeigniter و Laravel یک مزیت رقابتی دارد.  Symfony در بسیاری از جنبه های توسعه برنامه وب هنوز رتبه بالاتری دارد.

چارچوب Symfony برای از بین بردن روند کدگذاری استرس زا و صرفه جویی در زمان توسعه ساخته شده است. تمرکز آن این است که کاربران بتوانند نرم افزاری را تولید کنند که نیازهای آنها را برآورده سازد.توسعه دهندگان ممکن است ماژول های خود را بعداً اضافه کنند.  Symfony کد نویسی را برای توسعه دهندگان ساده می کند و پیکربندی آن جزء چارچوب سطح بالا که به راحتی در دسترس است آن را بسیار ساده تر می کند. این برنامه یک جنبه اساسی از PHP5 و معماری و سبک محصول شما را تعریف می کند.

حامیان مالی

Symfony توسط SensioLabs ، توسعه دهنده نرم افزار فرانسوی و ارائه دهنده خدمات حرفه ای فرانسه حمایت مالی می شود. نام اول در ابتدا Sensio Framework بود، بنابراین همه کلاسها با sf با پیشوند مشخص شدند.  بعداً وقتی تصمیم به راه اندازی آن به عنوان چارچوب متن باز شد، نام آن را به سیمفونی (از نسخه 2 به بعد) تغییر داد، که با موضوع موجود و پیشوندهای نام کلاس مطابقت دارد.

استفاده در دنیای واقعی

Symfony توسط سرویس Q&A منبع باز Askeet و بسیاری از برنامه های دیگر از جمله وب سایت Delicious استفاده می شود.در یک زمان از آن برای 20 میلیون کاربر یاهو استفاده شد.از فوریه 2009 ، Dailymotion.com بخشی از کد خود را برای استفاده از Symfony وارد کرده و در حال ادامه انتقال است.

Symfony توسط OpenSky، یک بستر خرید اجتماعی استفاده می شود ، و از فریم ورک Symfony نیز توسط بازی مرورگر آنلاین بصورت انحصاری eRepublik استفاده و توسط چارچوب مدیریت محتوا eZ در نسخه 5 منتشر می شود.دروپال 8 ، phpBB و تعدادی از برنامه های کاربردی دیگر اجزای Symfony را در خود گنجانده اند.Symfony با استفاده از Meetic، دارای قدرتمندترین سیستم عامل در سطح بین المللی است.

از اجزای Symfony نیز در چهارچوب های برنامه های وب دیگر از جمله لاراول استفاده می شود که یک چارچوب کامل  است و Silex که یک میکرو فریمورک است.از تاریخ 12 فوریه 2013 ، وب سایت بازی ویدیویی گسترده ویکی پایگاه داده GiantBomb.com پس از Django به Symfony تبدیل شد.( آموزش django – دوره مقدماتی )

نسخه های منتشر شده

فریم ورک سیمفونی نسخه های خود را از طریق یک مدل مبتنی بر زمان مدیریت می کند.  نسخه سیمفونی جدید هر شش ماه یکبار منتشر می شود، یکی در ماه مه و دیگری در ماه نوامبر!  این روند انتشار طبق Symfony 2.2 به تصویب رسیده است ، و کلیه “قوانین” توضیح داده شده در این سند باید به طور دقیق از Symfony 2.4 اجرا شود.نسخه استاندارد Symfony به مدت هشت ماه حفظ می شود ، در حالی که نسخه های بلند مدت پشتیبانی (LTS) به مدت سه سال پشتیبانی می شوند.  نسخه جدید LTS به صورت سالانه منتشر می شود.