اهمیت آزمون آیلتس چیست؟

چند سالی هست که دانش آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های مطرح خارج از کشور، اقدام به نام نویسی می‌کنند و تنها به دلیل اخذ نمره پایین در آزمون زبان Ielts، شانس خود را از دست می‌دهند. همچنین افرادی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، انگلستان، کانادا و آمریکا را دارند، باید به این نکته توجه کنند که برای اخذ نمره دلخواه خود در آزمون آیلتس ، باید از چندین ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون، خود را آماده کنند.

 

اما با توجه به هزینه آزمون Ielts که از مرز 5 میلیون تومان هم گذشته است، کسب نمره دلخواه در اولین نوبت آزمون برای متقاضیان بسیار اهمیت دارد. اگر متقاضی نتواند در اولین آزمون آیلتس نمره دلخواه را کسب کند، باید دو مرتبه در این آزمون شرکت کند و متعاقبا هزینه مجدد پرداخت کند که خود به نوعی استرس آور خواهد بود.

شرکت در دوره آمادگی آزمون آیلتس یکی از روش‌های بسیار عالی جهت کسب مهارت‌های ویژه مورد نیازِ این آزمون است که باید کاملا هوشمندانه انتخاب شود. هر موسسه‌ زبانی که در سطح شهر ادعا می‌کند دوره آمادگی آزمون Ielts را برگزار می‌کند، لزوما نمی‌تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان این آزمون باشد.

ویژگی‌های یک دوره آمادگی کامل و جامع برای آزمون آیلتس

همانطور که گفتیم، هزینه آزمون آیلتس بسیار زیاد است و زبان آموزان باید تمام دقت و انرژی خود را صرف کنند تا بتوانند در همان بار اول در این آزمون به نمره دلخواه خود برسند. همچنین با بدست آوردن نمره بالا در مرتبه اول، پروسه اخذ پذیرش دانشگاه یا اخذ ویزای کار برای آنها بسیار کوتاه‌تر خواهد شد. پس با توجه به این موضوع‌ها، بر آن شدیم تا شما را با ویژگی‌های یک دوره آمادگی کامل و جامع آزمون آیلتس آشنا کنیم.

داشتن پروانه فعالیت آموزشی زبان

اهمیت داشتن پروانه و مجوز فعالیت برای آموزشگاه زبان در این است که این پروانه تنها به موسساتی داده می‌شود که تمام فعالیت‌های آموزشی آنها طبق اصول و استانداردهای کشور است و از اساتید مجرب و حرفه ای استفاده می‌کنند. همچنین این موسسات تمامیِ زیرساخت‌های مورد نیاز برای فراگیری زبان دوم را زیر یک سقف برای دانش آموزان خود فراهم کرده‌اند. آموزشگاه زبان پردیسان یکی از همین موسسات آموزش زبان است که تمامی شعبه‌های آن دارای مجوزهای مورد نیاز برای برگزاری دوره‌های آمادگی آیلتس هستند.

به روز بودن متدهای تدریس

اگر بگوییم هر ساله چندین متد آموزشی جدید معرفی می‌شوند، پر بی‌راه نگفتیم. این متدهای جدید اغلب روی دست روش تدریس‌های قدیمی‌تر می‌زنند و آنها را با سند و مدرک رد می‌کنند. به دنبال آموزشگاه زبانی باشید که یک تیم مجرب پشتِ در کلاس‌های آموزشی آن، تنها به دنبال پیدا کردن آخرین و بهترین متدهای تدریس می‌باشد.

این موسسات که آموزشگاه زبان پردیسان هم جزو آنها به شمار می‌رود، همواره در تلاش هستند پا به پای علم روز پیش روند و برای زبان آموزان خود بهترین روش‌ها را انتخاب کنند. بین آموزشگاهی که روش تدریس خود را از بدو تاسیس تغییر نداده، با آموزشگاهی که با آخرین متدهای تدریس خود را وفق می‌دهد فرق بسیاری است.

دوره آمادگی آزمون آیلتس باید منسجم باشد

همانطور که می‌دانید، آزمون آیلتس هر چهار مهارت اصلی زبان یعنی نوشتن، خواندن، صحبت کردن و گوش دادن را در بر می‌گیرد، لذا موفقیت در این آزمون مستلزم آموزش همزمان در 4 بُعد مختلف است. بهترین دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس می بایست توسط اساتیدی برگزار شود که به هر 4 مهارت تسلط کافی داشته باشند. اگر شما به دنبال بهترین کلاس جهت آمادگی در آزمون Ielts هستید، بهتر است موسسه‌ای را انتخاب کنید که دارای چنین اساتید درجه یکی در هر 4 مهارت زبان انگلیسی باشد.

برگزاری مکرر آزمون Mock

شرکت کردن در آزمون ماک اگر از خودِ دوره آمادگی مهم‌تر نباشد، کم اهمیت‌تر نیست. با شرکت کردن مکرر در این آزمون‌ها که دقیقا طبق آزمون اصلی می‌باشند، شما را با فضای آزمون آیلتس بیش از پیش آشنا می‌کند و با صرف هزینه بسیار کمتر، گویی چندین بار در این آزمون شرکت کرده‌اید.

در موسساتی که دارای چنین ظرفیتی هستند، آزمون ماک آیلتس با توجه به همان منابع آزمون Ielts برای فراگیران خود برگزار می‌شود و دیگر نیازی نیست برای شرکت در این آزمون‌ها به موسسه دیگری مراجعه کرد. همانطور که گفتیم، با شرکت کردن در آزمون ماک – حداقل 5 بار قبل از آزمون اصلی – بسیاری از مشکلات و ایرادات فراگیران برطرف خواهد شد.

به دنبال کلاس‌های فعل و انفعالی باشید

یکی دیگر از ویژگی‌های دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس، این است که باید تمامیِ افراد – با توجه به سطح زبان انگلیسی آنها – در یک کلاس قرار بگیرند. یعنی فراگیران در یک کلاس باید در یک سطح باشند و به یکدیگر کمک کنند تا به طور موازی در فراگیری زبان دوم پیشرفت کنند.

اگر در یک کلاس؛ فردی از درک زبان بیشتری نسبت به بقیه برخوردار باشد قطعا آن کلاس برای او مثمرثمر نخواهد بود و فعالیتی در کلاس نخواهد داشت. اما اگر تمامی افراد در یک سطح قرار داشته باشند، می‌توانند با برقراری دیالوگ با یکدیگر و به اشتراک گذاشتن مشکلات و ایرادات‌شان کمک کنند تا همه باهم در آزمون آیلتس موفق شوند.

انتخاب افراد و نحوه قرارگیری فراگیران از وظایف اصلی آموزشگاه است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. بسیاری از آموزشگاه‌ها به دلیل کمبود کلاس و مدرس، تمامیِ فراگیران را بدون در نظر گرفتن سطح زبان‌شان در یک دوره قرار می‌دهند که اصلا جایز نیست.

آموزشگاه زبان پردیسان، معجزه‌ای برای فراگیران زبان انگلیسی در تهران

حال که با ویژگی‌های اصلی دوره آمادگی آزمون آیلتس آشنا شدید، باید این نکته را هم اضافه کنیم که آموزشگاه‌ زبان پردیسان با دارا بودن چندین شعبه از غرب تا شرق، از شمال تا جنوب تهران تمامیِ خصوصیات ذکر شده را دارا است. این آموزشگاه با بهره‌گیری از بهترین اساتید زبان و کلاس‌های مجهز به آخرین وسایل آموزشی، روش‌های نوینی را برای هر یک از زبان‌آموزان خود در نظر دارد.

کافی است یکبار تنها برای تعیین سطح به نزدیکترین شعبه آموزشگاه پردیسان مراجعه کنید تا تفاوت این آموزشگاه با سایر موسسه‌های زبان را از نزدیک مشاهده کنید.