از آماری که اخیراً توسط Demand Metric ارائه شده است ، مشخص است که بازاریابی محتوا در مقایسه با سایر تکنیک های بازاریابی ، 62٪ کمتر هزینه می کند. جدا از این تعداد ، صنعت آموزش ایده آل برای ارتقاء مشاغل خود نیاز به استفاده از استراتژی ارزشمند محتوا دارد.

گذشته از برنامه های ایمیل ، طبق گزارش اخیر موسسه بازاریابی محتوا ، بازاریابان محتوای B2B از استراتژی های بازاریابی محتوای آموزشی برای پرورش و رشد مخاطبان خود استفاده می کنند.

بازاریابی محتوا فرصت خارق العاده بازاریابی برای تعامل با مخاطب را به  بازاریاب ها ارائه می دهد. در حقیقت ، این پتانسیل را دارد که نرخ تبدیل را شش برابر بیشتر از سایر روش های بازاریابی تولید کند. اما کدام نوع محتوا مؤثرتر است؟ برای پاسخ به این سوال ، مهم است که عامل محرک بازاریابی محتوا را در نظر داشته باشید: ارائه راه حل هایی برای مشکلات رایج. از طریق بازاریابی محتوای آموزشی ، می توانید این راه حل ها را ارائه دهید ، ضمن ایجاد رابطه با مخاطبان خود ، خود را به عنوان یک منبع اطلاعاتی مطمئن معرفی کنید.

اهمیت بازاریابی مطالب آموزشی

آمار نشان می دهد 68 درصد از جمعیت جهان از فناوری موبایل استفاده می کنند. این بدان معناست که بیش از دو سوم از همه مردم دسترسی فوری به اینترنت دارند. جواب هر سؤالی فقط با چند کلیک یا انگشت تند تند است:

چگونه اظهارنامه مالیاتی خود را پر کنم؟

چگونه می توانم سوفله درست کنم؟

بهترین لباس های هالووین برای نوزادان کدام هستند؟

آخرین فیلمی که تام کروز در آن بازی کرد چیست؟

هدف از هر کمپین بازاریابی محتوا اطمینان از این است که وقتی افراد به جستجوی پاسخ این سؤالها می پردازند ، شما را پیدا می کنند. بهترین راه برای انجام این کار تهیه مطالب ارزش افزوده با جواب های لازم است. این جایی است که بازاریابی محتوای آموزشی وارد می شود. به جای تمرکز روی فروش سخت ، محتوای شما به دنبال اطلاع رسانی و روشنگری است. این شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتبر ایجاد می کند و امکان تعامل با افرادی را فراهم می کند که در نهایت ممکن است به مشتری تبدیل شوند. در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد که بازاریابی محتوای آموزشی باعث می شود مصرف کنندگان 131 درصد بیشتر از خرید یک محصول استفاده کنند.

نمونه هایی از بازاریابی محتوا آموزش:

روشهای زیادی برای به کارگیری بازاریابی محتوای آموزشی در مبارزات انتخاباتی شما وجود دارد. هدف این است که یک رابطه صادقانه و معتبر با مخاطبان خود ایجاد کنید. می خواهید پیوند اعتماد ایجاد کنید که در نهایت منجر به وفاداری به برند شود. بسیاری از شرکت ها این تکنیک را با موفقیت به کار گرفته اند.

Tablespoon.com

جنرال میلز برای ارائه مشاوره و دستور العمل های آشپزی با کیفیت ، وب سایت tablespoon.com را راه اندازی کرد. اگر می خواهید قاشق چایخوری را به قاشق غذاخوری تبدیل کنید ، غذای سرگرم کننده ای را برای خانواده خود بیابید ، یا روشهای جدیدی را برای استفاده بیشتر از یک کدو تنبل پروانه ای بیاموزید ، این سایت همه چیز مورد نیاز شما را دارد. آموزش و سرگرمی در اولویت قرار دارد ، اما همه دستور العمل ها دارای دکمه “خرید آسان” هستند تا بلافاصله با Basketful سفارش خود را ایجاد کنید. همچنین ، به سایتهای رسمی دیگر جنرال میلز و کلیه کانالهای رسانه اجتماعی آنها پیوندهایی وجود دارد تا نمایه آنلاین این شرکت و دسترسی به برند را بالا ببرید.

شروع به کار با بازاریابی محتوا آموزش:

برای شروع توسعه کمپین بازاریابی محتوای آموزشی خود ، این مراحل را در نظر بگیرید:

اهداف بازاریابی خود را تعیین کنید

آیا می خواهید آگاهی از برند را بهبود ببخشید یا بانک اطلاعاتی از فروش را ایجاد کنید؟ تعیین اهداف خود اکنون به معنای تعیین شاخص های کلیدی عملکرد شما است. باعث می شود ارزیابی موفقیت شما در انتهای کمپین آسانتر شود.

 

آنچه مردم می خواهند بدانند را پیدا کنید

جستجوهای کلمات کلیدی را بصورت آنلاین انجام دهید تا ببینید مردم علاقه مند به دانستن آنها هستند. اما به یاد داشته باشید ، همیشه باید در حوزه تخصص خود کار کنید. ممکن است بسیار جالب باشد که با میلیون ها دنبال کننده ، تبدیل به یک متخصص برجسته بازی های ویدئویی دستی شوید، اما در صورت ساخت وسایل برقی به این دلیل که در جمع اشتباه شرکت می کنید ، تجارت خود را رونق نخواهد داد.

 

پاسخ دهید

اولویت شما آموزش است نه فروش. محتوای شما باید با کیفیت بالا ، سرگرم کننده و آموزنده باشد. اگر در مورد تولید محتوا مطمئن نیستید ، به یک آژانس بازاریابی محتوا مراجعه کنید ، یا به مترجمان بپیوندید تا محتوا را برای شما تهیه کنند. از اشتراک دانش خود نترسید. ممکن است احساس کنید که نباید تخصص خود را به صورت رایگان از بین ببرید. با این حال ، به اشتراک گذاری دانش بخش مهمی از تشویق تعامل با مشتریان بالقوه است.

 

در صدر روندها بمانید

جهان به سرعت حرکت می کند ، بنابراین مطمئن شوید که با آن حرکت می کنید. به رقابت خود توجه داشته باشید و مطابق با علایق مخاطبان خود باشید.

 

نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید

اگر نتایج خود را تجزیه و تحلیل نکنید ، غیرممکن است که بگویید چه نوع بازده سرمایه گذاری خود را دریافت می کنید. معیارهای خود را برای موفقیت در خاطر داشته باشید. اگر کمپین فعلی شما نتایج لازم را کسب نمی کند ، در اسرع وقت تغییراتی ایجاد کنید.

 

مشتری را اول قرار دهید

برای برخی از شرکت ها ، بازاریابی محتوای آموزشی نسبت به سایرین طبیعی تر است. به عنوان مثال ، اگر شما لوازم آشپزخانه را می فروشید ، اجرای یک وبلاگ با دستور العمل ها و نکاتی در مورد نحوه استفاده از آن لوازم جانبی حس کاملی دارد. با این حال ، اگر شما در ارائه خدمات حسابداری برای مشاغل کوچک تخصص دارید ، پر کردن وبلاگ خود با راهنمایی در مورد نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی ممکن است به نظر می رسد راه خوبی برای از دست دادن تجارت است.

سخن پایانی

فقط به یاد داشته باشید که تمرکز همه بازاریابی با محتوای خوب این است که نیازهای مشتری را در اولویت قرار دهید. اگر اطلاعات ارزشمندی را که مردم به آنها نیاز دارند ارائه می دهید ، با آن افراد رابطه برقرار می کنید. بازاریابی محتوای آموزشی یک روش معتبر برای ایجاد تعامل و ماندگاری اوراق قرضه با مشتریان بالقوه است ، در حالی که شهرت خود را به عنوان ارائه دهنده راه حل های محترم توسعه می دهد. مشتریان خود را اول قرار دهید و وقتی واقعاً مهم است ، شما را در اولویت قرار دهند. گام اول توسعه محتوای آموزنده ، جذاب و آموزنده بودن محتوا است. اما این تازه شروع کار است. استراتژی محتوا برای صنعت آموزشی از 4 مرحله یعنی برنامه ریزی ، ایجاد ، اجرای و تحلیل می گذرد. اگر شما صاحب یک محتوای عالی هستید اما برای مخاطبان بالقوه قابل مشاهده نیست ، پس کاملاً منطقی نخواهد بود.