امروزه، ورود به یک حوزه فنی و کار کردن در آن زمینه، زمان و هزینه زیادی می برد. با این حال، اگر به صورت آکادمیک مهارت ندارید یا نمی خواهید این همه وقت و هزینه صرف کنید، ممکن است بخواهید راه های دیگری را امتحان کنید. افراد زیادی هستند که می خواهند تعمیر تلفن همراه را یاد بگیرند و به یک تکنسین حرفه ای معتبر تبدیل شوند. با این حال، آنها نمی دانند که چگونه و کجا این مهارت را یاد بگیرند. بسیار مهم است که به دنبال نهادی مناسب، روش های صحیح و راه درست بروید تا این مهارت ها و فنون را به روشی مناسب فرا بگیرید و به یک تکنسین موفق تبدیل شوید که به راحتی بتواند عیب های مختلف تلفن های همراه و تبلت ها را تشخیص و ترمیم نمایید. آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل از جمله دوره های پرطرفداری است که علاقمندان به این حرفه می توانند در آن شرکت نمایند.

آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به تکنسین تعمیرات موبایل

تبدیل شدن به یک تکنسین تلفن با تکمیل کیفیت و مهارت های شخصی مفید برای کار شروع می شود. تکنسین ها مستقیماً با مشتری ها سر و کار دارند، بنابراین مهارت های بین فردی مناسب بسیار ضروری است، به ویژه هنگامی که افرادی که سابقه فنی کمی دارند مایل به شروع به انجام این کار باشند. تکنسین ها باید مهارت لازم برای دستکاری ابزارها و تنظیم کنترل ها را برای تشخیص بین قطعات کدگذاری شده داشته باشند. عیب یابی و تیزهوشی فنی به شما در تعیین علت مشکلات و راه حل های مختلف کمک می کند.

تلفن های همراه از قطعات سخت افزاری مختلفی تشکیل شده اند که احتمال خرابی این قطعات سخت افزاری در اثر ضربه یا موارد دیگر وجود دارد. یک تکنسین تعمیرات تلفن همراه بایستی با تمامی قطعات به کار رفته در انواع تلفن های همراه آشنایی داشته و نسبت به تعمیرات آنها آگاهی داشته باشد.

تحصیلات مورد نیاز برای وارد شدن به شغل تعمیرات موبایل

تکنسین های تلفن حداقل به یک مدرک کاردانی در تعمیر الکترونیک، علوم کامپیوتر یا یک رشته مرتبط نیاز دارند. فناوری خاص تلفن های همراه در برنامه درسی دانشگاه ها در ایران نیست. به همین دلیل، آموزشگاه های مختلف، معمولاً دوره های شغلی را آموزش می دهند که می تواند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد و شامل یادگیری عملی غیر رسمی تحت نظارت یک استاد با تجربه است.

با شرکت کردن در این دوره های فنی و حرفه ای آموزش تعمیرات موبایل ، افراد می توانند با سخت افزار انواع موبایل آشنا شده و نحوه تعمیر و برطرف نمودن مشکلات آن را فرا گیرند. در ادامه به ویژگی های این آموزشگاه بیشتر خواهیم پرداخت.

صدور گواهینامه فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل

گواهینامه، مهارت تکنسین را در تجهیزات خاص مستند می کند، که می تواند اشتغال و حقوق را افزایش دهد. یک گواهینامه تخصصی تعمیرات موبایل می تواند شانس یافتن شغل مورد نظر در شرکت های تعمیرات موبایل را برای فرد افزایش دهد و همچنین در صورتی که این گواهینامه از اعتبار کافی برخوردار باشد، امکان مهاجرت و کار کردن در سایر کشورها نیز برای وی وجود داشته باشد.

در کشور ما مدارک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل که در آموزشگاه های مختلف به کارآموزان اعطا می گردد، در کشورهای عضو سازمان جهانی کار اعتبار بالایی داشته و بسیاری از افراد با استفاده از این مدرک اقدام به مهاجرت می نمایند.

تعمیرکاران سخت افزار موبایل در چه مشاغلی می توانند مشغول به کار شوند؟

آمارها نشان می دهد که در سال های اخیر آمار مشاغل فنی تکنسین های تلفن تا حد زیادی افزایش یافته است. این افزایش تقاضا به دلیل استفاده روزافزون از اینترنت و فن آوری های نوظهور تلفن همراه حاصل شده است. با توجه به امکان خرابی های سخت افزاری مختلفی که در گوشی های تلفن همراه وجود دارد، نیاز به تکنسین های موبایل در جوامع مختلف بسیار زیاد است.

تعمیرکاران موبایل می توانند در شرکت های مختلفی که امور تعمیرات انواع تلفن همراه را انجام می دهند، کار کنند. علاوه بر آن، این افراد می توانند تعمیرگاه خصوصی خود را راه اندازی نموده و به صورت مستقل مشغول به کار گردند. مسلما انجام کار به شکل مستقل درآمد بیشتری را به دنبال داشته اما به مراتب نیازمند سرمایه آغاز به کار بیشتری نیز خواهد بود.

وظایف و مسئولیت های تعمیرکار موبایل

و وظایف اصلی یک تکنسین تلفن همراه استقبال از مشتری است که مشتری مداری نامیده می شود، رضایت از کار با کیفیت، ارائه خدمات با کیفیت خوب، مراقبت از دستگاه های مشتری، تلفن همراه، تبلت یا iWatch ، تجزیه و تحلیل مشکلات و رفع آنها، تعویض قطعات، ارائه خدمات با کیفیت در مدت زمان کوتاه از جمله مواردی است که یک تکنسین تعمیر موبایل باید آنها را مورد توجه قرار دهد.

بعد از اتمام این کارها باید مطمئن شوید که از مشتری بازخورد می گیرید. این کار به شما کمک می کند اعتماد مشتری را نیز جلب کنید و همچنین کلیه سوابق خرید، فروش و تعمیرات را حفظ کنید.

در اینجا برخی از کارهای مربوط به یک تکنسین تلفن همراه سخت افزار که به صورت روزانه انجام می دهد آورده شده است:

  • تعمیر صفحه یا ال سی دی انواع موبایل
  • تعویض باتری انواع گوشی های اندروید و آیفون
  • تعمیر دوربین
  • تعمیر درگاه شارژ
  • تعمیر دکمه ها یا سنسورها
  • بلندگوها یا تعمیر میکروفون
  • تعمیر و باز کردن نرم افزار
  • و بسیاری از موارد دیگر

تهیه ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

موسسات آموزشی، آموزش عملی خوبی را به شما ارائه می دهند، اما به همان اندازه تمرین در این کار مهم است و می توانید آموزش عملی را تا جایی که می توانید بر روی گوشی های مختلف انجام دهید. برای این کار می توانید چند گوشی هوشمند ارزان قیمت و خراب یا قدیمی خریداری کرده و روی آنها تمرین کنید. با انجام این کار قادر خواهید بود با ابزارهای مختلفی که برای این کار وجود دارد آشنا شده و نحوه کار کردن با آنها را یاد بگیرید.

شغل تعمیرات تلفن همراه نیاز به دستگاه ها و ابزارهای ویژه ای که دارد که پس از ورود به این حرفه باید خربداری گردند. در واقع این ابزار لازمه فعالیت در این حرفه می باشد و به ویژه در صورتی که قصد فعالیت به صورت مستقل را دارید نیاز است تا سرمایه ای را برای تهیه ابزار کار در نظر بگیرید و نحوه کار کردن با آنها را نیز آموزش ببینید.

چگونه می توان تعمیر تلفن همراه را یاد گرفت؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه نحوه آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل را بررسی کنیم باید بگوییم که در ابتدا باید تحصیلات آکادمیک خود را به پایان برسانید، با تلفن های هوشمند آشنا شوید، در یک دوره تعمیر تلفن همراه ثبت نام کنید، برای تمرین ابزار و چند گوشی از کار افتاده و خراب بخرید، تجربه های لازم را به دست آورید و در پایان از اینترنت کمک بگیرید.

با انجام این کارها می توانید به یک تعمیرکار حرفه ای سخت افزار موبایل تبدیل شده و به کسب درآمد بپردازید.

ویژگی های آموزشگاه مناسب تعمیرات سخت افزار موبایل

یک آموزشگاه معتبر باید تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت کرده و در پایان به کارآموزان مدرک معتبر فنی و حرفه ای را اعطا نماید. همچنین دوره های آموزشی باید به صورت عملی و تحت نظر اساتید حرفه ای صورت گیرد تا کارآموز بتواند به خوبی مهارت های مورد نیاز را فرا گیرد. محیط آموزشی فعال و پویا و برخورداری از امکانات مناسب از دیگر ویژگی های اصلی یک آموزشگاه خوب می باشد.

آموزشگاه مجتمع آموزشی برق amoozeshbargh.com یکی از بهترین آموزشگاه ها در تهران می باشد که با برخورداری از کادری مجرب و حرفه ای دوره آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل را برگزار می کند. دوره ها در این آموزشگاه به صورت فوق تخصصی بوده و افراد می توانند پس از اتمام دوره و شرکت در آزمون فنی و حرفه ای، گواهینامه معتبر را دریافت نمایند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه برگذاری کلاس ها با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

کلاس های برگزار شده توسط مجتمع آموزشی برق به صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می گردد و افراد کارمند یا محصل نیز قادر به شرکت در این کلاس های آموزشی می باشند.