قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • آشنایی با Blazor Web Assembly
 • آشنایی با Blazor Server Side
 • نحوه پیاده سازی قالب در Blazor
 • کار با Entity Framework Core در Blazor

سرفصل های دوره

۲ فصل
۳۴ جلسه
۱۱ ساعت
۱

فصل اول – مقدماتی

۱۱ قسمت
۰۳:۴۹:۵۴
1

قسمت اول

رایگان
۲۰:۳۹
2

قسمت دوم

رایگان
۲۳:۴۸
3

قسمت سوم

رایگان
۱۲:۰۲
4

قسمت چهارم

۲۸:۵۴
5

قسمت پنجم

۲۶:۰۳
6

قسمت ششم

۱۹:۲۴
7

قسمت هفتم

۱۷:۵۵
8

قسمت هشتم

۲۴:۳۱
9

قسمت نهم

۱۵:۴۴
10

قسمت دهم

۱۷:۳۷
11

قسمت یازدهم

۲۳:۱۷
۲

فصل دوم – پروژه محور

۲۳ قسمت
۰۷:۳۸:۲۲

یکی از تکنولوژی های جدیدی که این روزها خیلی سر زبان ها افتاده و اکثر برنامه نویسان به دنبال یادگیری آن هستند ساخت وب سایت های تک صفحه ای یا Single Page Application هستند. این وب سایتها علاوه بر سرعت بهتر UI جذابتری را برای کاربران سایت به ارمغان می آورند. خب در این رابطه تکنولوژی ها و فریم ورک های جدیدی به وجود آمده است که برخی از آنها عبارتند از :

 1. Angular
 2. react js
 3. Vue js

شما با یادگیری فریم ورک های بالا و ترکیب آنها با پروژه های Asp.net Core قادر خواهید بود وب سایت های SPA ایجاد کنید. اما مطئنا اگر به دنبال یادگیری این فریم ورک ها رفته اید متوجه شده اید که یادگیری این فریم ورک ها و ترکیب آنها با Asp.net Core کاری بسیار پیچیده می باشد و در اکثر موارد باعث صرف نظر کردن برنامه نویس از یادگیری این فریم ورک ها شده است.

در دوره آموزش Blazor چه می آموزید ؟

 • Blazor Web Assembly
 • Blazor Server Side
 • نحوه پیاده سازی قالب در Blazor
 • کار با Entity Framework Core در Blazor
 • کار با AutoMapper

پیش نیازهای دوره آموزش blazor چیست ؟

چه نرم افزارهایی در آموزش blazor استفاده شده است ؟

 • Visual Studio 2022
 • Sql Server 2019

Blazor چیست ؟

اگر برنامه نویس دات نت یا Core هستید قطعا علاقه زیادی به استفاده از فریم ورک های ساخت SPA دارید. اما از ادغام این فریم ورک ها با Asp.net Core بسیار اذیت شده اید یا در یادگیری فریم ورک های اشاره شده به مشکلات زیادی برخورد کرده اید. اما یک خبر خوب !!!

خوشبختانه بالاخره مایکروسافت دست به کار شده و با ارائه فریم ورک Blazor امکان ایجاد وب سایتهای تک صفحه ای را برای برنامه نویسان خود فراهم آورده است.

برخی از مزایای Blazor

برای یادگیری هر تکنولوژی یا فریم ورک در ابتدا باید مزایای یادگیری آن فریم ورک را بدانیم. یادگیری فریم ورک Blazor به دلایل زیر برای برنامه نویسان دات نت بشدت توصیه می شود.

 1. پیاده سازی این فریم ورک از طریق کدهای سی شارپ می باشد. به عبارتی برای یادگیری این فریم ورک نیازی به یادگیری TypeScript یا nodejs یا بسیاری از زبانهای سخت دیگر ندارید.
 2. برای استفاده از این فریم ورک نیازی به سرور اضافی مانند nodejs ندارید و همه کار از طریق خود Core انجام می شود.
 3. کدهای سی شارپ نوشته شده در این فریم ورک در نهایت تبدیل به کدهای Web Assembly می شود که سرعت اجرای بسیار خوبی دارد و یک استاندارد مورد تایید همه مرورگرها نیز می باشد.
 4. در استفاده از Blazor برای ایجاد SPA ها کدهای سمت سرور و سمت کلاینت هر دو سی شارپ می باشد. بنابراین هماهنگی بسیار خوبی بین کلاینت و سرور وجود دارد.