سرفصل های دوره

۱ فصل
۰ جلسه
۰ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۰ قسمت
-

ویدئو اول

رایگان

ویدئو دوم

رایگان

درود

از این پس با آموزشهای برنامه نویسی اندروید به زبان جاوا تحت محیط Eclipse از مقدماتی تا پیشرفته در خدمتتونم.

سیستم عامل اندروید بر مبنای لینوکس و توسط شرکت گوگل توسعه داده شد و به سرعت به یکی از محبوبترین سیستم عامل های موبایل تبدیل شد. البته محبوبیت این سیستم عامل تا حدی افزایش یافته که امروزه بر روی سایر ابزار ها الکترونیکی مانند تلوزیونها ، ساعت ها ، تبلتها و …. نیز میتوان این سیستم عامل را مشاهده کرد.

به طبع چنین سیستم عاملی با این محبوبیت نیازمند برنامه های و بازیهای به روز و مطابق با سلیقه کاربران میباشد. برنامه ها و بازیهای موجود برای سیستم عامل آندروید نسبت به برنامه های ویندوز رقم ناچیزی میباشد و همین امر بازار کار خوبی را در این زبان برنامه نویسی پدید آورده است به طوری که با فراگیری مقدماتی این زبان میتوانید برنامهایی کاربردی برای کاربران نوشته و انتشار دهید.

محیط برنامه نویسی Eclipse اولین محیطی بود که توانایی برنامه نویسی برای اندروید را ارائه کرد. این محیط که خود به زبان جاوا نوشته شده است قادر است تا با بیشترین امکانات و راحت ترین روش ها برنامه های اندرویدی قدرتمندی را تولید کند.امروزه سایر محیط ها نیز برای برنامه نویسی اندروید منتشر شده است که هیچ کدام به قدرتمندی Eclipse نمیباشند.

در فصل اول اموزشهای برنامه نویسی اندروید به مقدمات برنامه نویسی پرداخته و بیشتر معرفی ابزارها و شروع کدنویسی را بررسی خواهیم کرد.

در جلسه اول:

در این جلسه به معرفی محیط Eclipse  و نحوه نصب و راه اندازی این محیط میپردازیم. همچنین پروژه ای جدید ایجاد کرده و تمامی قسمتهای یک سورس اندروید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در جلس دوم:

در این جلسه نحوه ساخت یک ماشین مجازی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین نحوه اتصال ماشین مجازی به Eclipse و اجرا اولین پروژه اندرویدی را انجام خواهیم داد سپس به معرفی چرخه اجرا اکتیویتی در آندروید خواهیم پرداخت.

نکته: لطفا در صورتی که از قبل نرم افزار های eclipse و یا SDK رو دارید حذف و فایلهای زیر را دانلود و استفاده کنید.

دانلود Eclipse – SDK – JRE برای ویندوزهای 32 بیتی و 64 بیتی

دانلود ماشین مجازی YouWave نسخه 4.1.2

توضیحات بیشتر

مدرس

پوریا انجمنی

پوریا انجمنی مدرس

پوریا انجمنی هستم مدیر بخش اندروید دانشجویار و وبسایت نیک اندروید (nikandroid.com).