شرکت adobe یکی از شرکت های نرم افزاری است که در امر به روز رسانی نرم افزار ها ، پیش قدم از کمپانی های دیگر است.در سال ۲۰۱۹ میلادی شاهد رخداد عظیم و جذابی در نرم افزار adobe after effect هستیم.اگر شما جزء علاقه مندان و یا متخصصین عرصه تدوین ،انیمیشن و به طور کلی جلوه های ویژه سینمایی باشید حتما اسم Adobe After Effects را شنیده اید.

Adobe After Effects نرم افزاری است که برای ویرایش فیلم ،موشن گرافی و محتوای تصویری مورد استفاده قرار می گیرد. after effect یکی از مشهور ترین و کاربردی ترین نرم افزار شرکت adobe می باشد.

بخشی از امکاناتی که این نرم افزار در اختیار کاربران قرار می دهد:

  • ساخت افکت برای متون
  • ایجاد اشکال متحرک دو بعدی و سه بعدی
  • وجود افکت های شبیه سازی
  • کامل ترین طیف رنگی برای ایجاد جلوه های بصری
  • و …

با استفاده از نرم افزار after effect می توان حرکت های گرافیکی و پویای بسیار زیبایی را تدوین کرد.قصد داریم در این آموزش با مباحثی همچون آشنایی با محیط after effect و تقسیم بندی های اولیه پروژه، کامپوزیشن، لایه (سه بخش اصلی در افترافکت) ، نحوه  کار نوار Timeline ، انیمه سازی بخش های مختلف، position، scale،rotation و opacity کار با ماسک ها انیمه کردن ماسک Track matte Track Masking  (ردیابی ماسک) استفاده از دو افکت مرتبط با ماسک (موزاییک و بلور) لایه های شکلی (Shape layer) چیست؟ چگونگی ایجاد Text در after effect ، کار با animator در لایه های متنی و لایه های شکلی Parenting  (والدین سازی) سه بعدی سازی text، shape layer انیمه سازی تصاویر دوبعدی و سه بعدی Rendering یا export فایل کار شده در after effect چگونگی کم کردن حجم فایل خروجی در after effect ساخت چند پروژه حرفه ای از ابتدا تا انتها موشن گرافیک، ساده  تا پیشرفته آشنا شویم.