قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • فرمول نویسی در اکسل
 • کار با پیوت تیبل
 • پاورکوئری
 • داشبورد سازی
 • ضبط ماکرو و VBA نویسی
 • اکسل در حسابداری
 • و ...
سینا الوند

سینا الوند

مدرس مهارت های هفتگانه

گرافیست و موشن گرافیست

فعال در زمینه تصویر سازی

مدرس و مولف دانشجویار

و ....

سرفصل های دوره

۶ فصل
۱۴۸ جلسه
۱۴ ساعت
۱

آموزش اکسل مقدماتی و میانی

۲۳ قسمت
۰۳:۵۱:۱۹
1

ایجاد، بستن و ذخیره سازی سند

رایگان
۰۸:۳۰
2

مفاهیم پایه

رایگان
۱۰:۲۸
5

کار با ابزارهای گروه number

۰۸:۳۶
6

استایل دهی سلول و جدول

۱۰:۳۰
7

فرمت دهی شرطی

۰۶:۵۴
8

کار با ابزار گروه clipboard

۱۴:۲۲
9

کار با ابزارهای گروه cells

10

کار با ابزارهای clear

۱۱:۵۳
11

کار با sort و filter

۰۹:۳۰
12

کار با ابزارهای fill

۰۹:۵۷
13

کار با find و replace

۰۸:۴۴
14

کار با ابزارهای go to و select

۱۰:۳۹
15

کار با ابزارهای گروه illustrations

۲۹:۳۹
16

کار با ابزارهای گروه text

۰۸:۰۵
17

کار با ابزارهای گروه symbols

۰۵:۱۶
18

کار با ابزارهای گروه draw

۰۵:۰۹
19

کار با ابزارهای گروه page setup

۱۱:۲۸
20

کار با ابزارهای گروه scale

۰۴:۴۷
21

کار با ابزارهای گروه workbook views

۰۷:۵۹
22

کار با ابزارهای گروه zoom و window

۰۷:۱۰
23

کار با data validation

۰۹:۱۷
۲

جدول و پیوت تیبل

۹ قسمت
۰۰:۴۰:۴۰
۳

نمودار و پیوت چارت

۷ قسمت
۰۱:۰۸:۱۵
۴

پاورکوئری و پاور پیوت

۱۷ قسمت
۰۱:۴۵:۰۲
۵

فرمول نویسی

۳۵ قسمت
۰۴:۲۲:۴۲
۶

ماکرو و VBA

۲۷ قسمت
۰۲:۱۳:۱۷

در دوره آموزش اکسل دانشجویار، تمامی مباحث مرتبط با این نرم‌افزار به شیوه‌ای جامع و گسترده آموزش داده می‌شود. این دوره با توجه به نیازهای روزافزون در حوزه استفاده از نرم‌افزار اکسل و همچنین اهمیت آن در کاربردهای مختلف، طراحی شده است.

دوره آموزش صفر تا صد اکسل از سطوح ابتدایی و پایه شروع می‌شود و به صورت سلسله‌مراتبی به سطح حرفه‌ای پیش می‌رود. در این دوره، شرکت‌کنندگان با مباحث پیشرفته‌ای مانند فرمول‌نویسی پیچیده، کار با پیوت تیبل و پاورکوئری آشنا می‌شوند.

تفاوت این دوره با دوره های مشابه

بر هیچ کس پوشیده نیست که تسلط بر برنامه های مجموعه office از جمله اکسل یکی از واجبات استخدام و انجام سریع تر کارها و گرفتن تصمیمات صحیح و به موقع می باشد. در دوره آموزش اکسل پیشرفته برخلاف دوره های زیادی که در بازار وجود دارد، مباحث به صورت کاربردی و به ترتیب اولویت نیاز تدریس شده است. شما ابتدا کاربردی ترین و ضروری ترین مطالب اکسل را یاد می گیرید و سپس دانش خود را تکمیل می کنید. با این شیوه تدریس شما دلسرد نشده و زودتر می توانید از اکسل در کارهای خودتان استفاده کنید.

مزیت آموزش اکسل دانشجویار

استفاده از تکنیک‌های پیشرفته در اکسل، به کاربران امکان می‌دهد تا با دقت و سرعت بالا در تحلیل داده‌ها و ایجاد گزارشات پیچیده مستقلانه عمل کنند. همچنین، شرکت‌کنندگان قادر خواهند بود به صورت حرفه‌ای از امکانات تحلیلی اکسل استفاده کرده و از آن در حل مسائل و تصمیم‌گیری‌های کسب و کار بهترین نتیجه را بگیرند.

با گسترش دانش و مهارت‌هایی که در آموزش صفر تا صد اکسل فرا می‌گیرید، می‌توانید در محیط کار و تحصیل با خیالی آسوده و به طور موثر از اکسل استفاده کنید و به عنوان یک فرد متخصص در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌ها شناخته شوید.

این آموزش اکسل برای چه افرادی مناسب است؟

 • مناسب برای علاقه‌مندان به اکسل
 • افرادی که قصد فعالیت در پوزیشن شغلی حسابداری، منشی یا بخش امور مالی را دارند
 • امور مربوط به مشاغل اداری

پیش‌نیاز شرکت در دوره آموزش اکسل چیست؟

این دوره پیش نیاز خاصی ندارد. تنها کافیست اراده و تصمیم جدی برای یادگیری اکسل داشته باشید. همچنین باید نحوه کار با کامپیوتر را در حد ابتدایی بلد باشید.

سرفصل‌های دوره آموزش اکسل پیشرفته

در دوره آموزش صفر تا صد اکسل سایت دانشجویار، تمامی مباحث مقدماتی و متوسط پوشش داده شده است. در ادامه نیز مدرس دوره یعنی آقای سینا الوند، به تدریس مباحث پیشرفته‌تر پرداخته‌اند. 

با این دوره چه مباحثی را فرا می‌گیرید؟

در آموزش صفر تا صد اکسل مباحث پایه و متوسط را پوشش می‌دهد. پس از آن نیز آموزش‌های پیشرفته در سایت قرار خواهد گرفت. 

سرفصل‌های  دوره آموزش اکسل :

 • آموزش سطح پایه تا پیشرفته اکسل
 • آشنایی با جداول و نحوه کار با آنها
 • آشنایی با توابع اکسل و نحوه استفاده از توابع
 • فرمول نویسی پیشرفته 
 • نحوه کار با نمودارها
 • استفاده و کار با پیوت تیبل (Pivot Table)
 • پاور کوئری در اکسل
 • استفاده از ماکرو و VBA نویسی در اکسل
 • داشبوردسازی

دوره آموزش اکسل پیشرفته از جدیدترین نسخه نرم افزار اکسل یعنی نسخه 2021 استفاده می‌کند. بنابراین آموزش‌های داده شده مطابق با این نسخه هستند. 

اکسل چیست؟

در دوره آموزش اکسل پیشرفته در سایت دانشجویار، با توجه به نیازهای روزافزون در حوزه استفاده از نرم‌افزار اکسل و نیز اهمیت آن در کاربردهای مختلف، تمامی مباحث مرتبط با این نرم‌افزار به شیوه‌ای جامع و گسترده تدریس می‌شود. این دوره از سطوح ابتدایی و پایه تا سطح حرفه‌ای، به صورت سلسله‌مراتبی و منطقی پیش می‌رود.

نرم افزارهای مایکروسافت آفیس (Microsoft Office) از کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین نرم افزارهای اداری در جهان هستند. اکسل (Excel) یک نرم افزار صفحه گسترده است که در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مهارت کار با این نرم افزار یکی از مهارت‌های هفتگانه ICDL است.

چرا باید اکسل را یاد بگیریم؟

یکی از سوال‌هایی که معمولا در ‌این‌باره مطرح می‌شود، این است که چرا باید اکسل یاد بگیریم؟ در وهله اول، بهتر است بد‌انید که نرم افزار اکسل توسط شرکت‌ها سازمان‌ها و گروه‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و افراد مختلفی برای استفاده‌های شخصی خود، این نرم افزار را به نمونه‌های مشابه ترجیح می‌دهند. ممکن است دلایل زیر، شما را برای یادگیری اکسل مجاب کند.

مفید بودن اکسل در کسب و کار‌ها

اکسل می‌تواند در کار شما بسیار مفید واقع شود. برای مثال، کارمندان می‌تواند داده‌های مختلف را سازماندهی، محاسبه، تفسیر و تجزیه و تحلیل کنند. این موارد برای کارفرمایان اهمیت زیاد دارد؛ بنابراین اگر کارمند شرکتی هستید و فکر می‌کنید یادگیری مهارت کار با اکسل، می‌تواند اعتبار شما را نزد کارفرمای شما را افزایش دهد، بهتر است این مهارت را کسب کنید و آموزش اکسل برای کارهای اداری را فراموش نکنید.

همچنین اگر خود شما مدیر تعدادی از کارمندان هستید؛ می‌توانید با یادگیری اکسل بسیاری از کار‌ها را به نحو احسن انجام دهید. برای مثال، می‌توانید بودجه‌های مربوط به هر بخش را ایجاد کنید؛ صورت‌های درآمدی را سازماندهی کنید؛ بر منابع و موجودی تیم یا شرکت خود نظارت کنید و با استفاده از نمودار‌های مختلف به دیگران برای درک داده‌ها کمک کنید.

افزایش کارایی

یکی دیگر از دلایل یادگیری اکسل این است که باعث افزایش کارایی افراد می‌شود و به نوعی، بازدهی را افزایش می‌دهد. برای مثال، با استفاده از اکسل شما می‌توانید قالب‌بندی شرطی مختلفی را اعمال کنید تا ظاهر سلول‌ها بسته به مقادیر درون آن تغییر کند؛ یا اینکه برای برقراری ارتباط واضح‌تر با کارفرما یا دیگر همکارانتان، نمودار‌های مختلفی را تولید و در اختیار آنها قرار دهید. همچنین می‌توانید برای برنامه‌ریزی کار‌های خود از نرم افزار اکسل استفاده کنید.

همچنین اگر بخواهید به عنوان حسابدار، منشی یا مشاغلی که نیاز به دانش و مهارت کار با ابزار‌های مربوط به امور مالی بیمه یا تجارت را دارند، کار کنید، یادگیری اکسل می‌تواند شما را بین دیگر متقاضیان متمایز نشان دهد.

مهارت کار با اکسل، یکی از مهارت‌های هفتگانه icdl است!

ICDL یا گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر، یک گواهینامه بین‌المللی است که در تمام جهان اعتبار دارد. در‌واقع آی سی دی ال یک برنامه آموزشی است که از اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی و از سوی بنیاد اروپا پیشنهاد و هدایت شده است. تقریبا در تمامی پیشنهاد شغلی مربوط به ادارات، گذراندن این دوره و یادگیری آن اجباری است و اهمیت زیادی دارد.

مهارت کار با اکسل، پنجمین مهارت icdl است؛ بنابراین یادگیری اکسل برای دریافت این مدرک اهمیت زیادی دارد. با شرکت در دوره آموزش کاربردی و جامع اکسل، شما می‌توانید به خوبی با این نرم افزار آشنا شوید ‌و از آن در اداره یا محل کار خود استفاده کنید.

نظرات دانشجویان

داود

داود

09 آذر 1402

عالی بود ممنون از مجموعه داشنجویار به خاطر این اساتید مجرب

Ahmad.Saidi

Ahmad.Saidi

09 آذر 1402

سلام خیلی دوره عالی ای بود بخصوص خوشحالم که از جدیدترین نسخه اکسل استفاده کردید. سپاس

فاضله

فاضله

09 آذر 1402

من برای استخدام رفته بودم وفقط با دیدن دو فصل اول این دوره تونستم تمام سوالات رو جواب بدم. با این دوره عاشق اکسل شدم

بهزاد

بهزاد

09 آذر 1402

من دوره را تهیه نمودم و بعد از دیدن چند جلسه واقعا عاشق نحوه تدریس این دوره شدم. عالی بود و برای من که از اکسل چیزی بلد نبودم کاملا قابل درک بود. سرفصل هاشم جامع هست

سياوش

سياوش

09 آذر 1402

من چند دوره اكسل رو قبلا ديدم ولي اين دوره خيلي جامع هست و مطالب به زبان ساده گفته شده. هالي بود عالي

مدرک معتبر دو زبانه

پس از گذراندن دوره و انجام پروژه های مشخص شده، مدرک معتبر و دو زبانه دانشجویار را دریافت خواهید کرد.

مدرک فارسی مدرک انگلیسی