قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • فرمول نویسی در اکسل
 • کار با پیوت تیبل
 • پاورکوئری
 • داشبورد سازی
 • ضبط ماکرو و VBA نویسی
 • اکسل در حسابداری
 • و ...

سرفصل های دوره

۶ فصل
۷۷ جلسه
۱۰ ساعت
۱

آموزش اکسل مقدماتی

۱۸ قسمت
۰۲:۱۹:۳۰

ابزراهای کاربردی گروه font

رایگان
۰۸:۲۲

ابزارهای کاربردی گروه alignment

رایگان
۰۷:۳۸

ابزارهای کاربردی گروه number

رایگان
۰۸:۱۹

ابزارهای کاربردی گروه clipboard و cells

رایگان
۱۱:۵۵

ابزارهای کاربردی بخش format

۱۴:۰۴

مرتب سازی داده ها

۰۶:۵۳

فیلتر کردن داده ها

۰۳:۵۶

جستجو و جایگزین کردن داده ها

۰۷:۵۰

ابزارهای کاربردی page setup

۱۱:۲۸

ابزارهای scale و sheet option

۰۴:۴۷

کار با نماها

۰۷:۵۹

ابزارهای گروه zoom و window

۰۷:۱۰

کامنت نویسی

۰۳:۱۰

ذخیره سازی فایل

۰۳:۴۱

کار با بخش print

۰۷:۳۵

کار با ابزارهای گروه draw

۰۵:۰۹

تنظیم هدر و فوتر

۰۸:۰۵

ویرایش و حذف داده و انواع جایگذاری

۱۱:۲۹
۲

آموزش اکسل میانی

۱۲ قسمت
۰۱:۳۷:۵۶
۳

جدول و پیوت تیبل

۳ قسمت
۰۰:۴۰:۴۰
۴

نمودار و پیوت چارت

۷ قسمت
۰۱:۰۸:۱۵
۵

پاورکوئری و پاور پیوت

۱۷ قسمت
۰۱:۴۵:۰۲
۶

فرمول نویسی

۲۰ قسمت
۰۲:۲۹:۳۰

دوره آموزش حرفه ای اکسل

در دوره آموزش پیشرفته اکسل سایت دانشجویار، تمام مباحث مربوط به این نرم افزار از سطوح ابتدایی و پایه تا سطح حرفه ای تدریس می‌شود. در این دوره می آموزیم که چگونه در سریع ترین زمان ممکن به سطح پیشرفته از اکسل برسیم و در سازمان و در کار خود برترین فرد باشیم.

اکسل چیست؟

نرم افزارهای مایکروسافت آفیس (Microsoft Office) از کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین نرم افزارهای اداری در جهان هستند. اکسل (Excel) یک نرم افزار صفحه گسترده است که در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مهارت کار با این نرم افزار یکی از مهارت‌های هفتگانه ICDL است.

تفاوت این دوره با دوره های مشابه

بر هیچ کس پوشیده نیست که تسلط بر برنامه های مجموعه آفیس از جمله اکسل یکی از واجبات استخدام و انجام سریع تر کارها و گرفتن تصمیمات صحیح و به موقع می باشد. در این دوره برخلاف دوره های زیادی که در بازار وجود دارد، مباحث به صورت کاربردی و به ترتیب اولویت نیاز تدریس شده است. شما ابتدا کاربردی ترین و ضروری ترین مطالب اکسل را یاد می گیرید و سپس دانش خود را تکمیل می کنید. با این شیوه تدریس شما دلسردنشده و زودتر می توانید از اکسل در کارهای خودتان استفاده کنید.

در این دوره چه مباحثی را فرا می‌گیرید؟

این دوره مباحث پایه و متوسط را پوشش می‌دهد. پس از آن نیز آموزش‌های پیشرفته در سایت قرار خواهد گرفت. 

مباحث تدریس شده در دوره آموزش حرفه ای اکسل:

 • آموزش سطح پایه تا پیشرفته اکسل
 • آشنایی با جداول و نحوه کار با آنها
 • آشنایی با توابع اکسل و نحوه استفاده از توابع
 • فرمول نویسی پیشرفته 
 • نحوه کار با نمودارها
 • استفاده و کار با پیوت تیبل (Pivot Table)
 • پاور کوئری در اکسل
 • استفاده از ماکرو و VBA نویسی در اکسل
 • داشبوردسازی

این دوره از جدیدترین نسخه نرم افزار اکسل یعنی نسخه 2021 استفاده می‌کند. بنابراین آموزش‌های داده شده مطابق با این نسخه هستند. 

چرا باید اکسل را یاد بگیریم؟

یکی از سوال‌هایی که معمولا در ‌این‌باره مطرح می‌شود، این است که چرا باید اکسل یاد بگیریم؟ در وهله اول، بهتر است بد‌انید که نرم افزار اکسل توسط شرکت‌ها سازمان‌ها و گروه‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و افراد مختلفی برای استفاده‌های شخصی خود، این نرم افزار را به نمونه‌های مشابه ترجیح می‌دهند. ممکن است دلایل زیر، شما را برای یادگیری اکسل مجاب کند.

مفید بودن اکسل در کسب و کار‌ها

اکسل می‌تواند در کار شما بسیار مفید واقع شود. برای مثال، کارمندان می‌تواند داده‌های مختلف را سازماندهی، محاسبه، تفسیر و تجزیه و تحلیل کنند. این موارد برای کارفرمایان اهمیت زیاد دارد؛ بنابراین اگر کارمند شرکتی هستید و فکر می‌کنید یادگیری مهارت کار با اکسل، می‌تواند اعتبار شما را نزد کارفرمای شما را افزایش دهد، بهتر است این مهارت را کسب کنید.

همچنین اگر خود شما مدیر تعدادی از کارمندان هستید؛ می‌توانید با یادگیری اکسل بسیاری از کار‌ها را به نحو احسن انجام دهید. برای مثال، می‌توانید بودجه‌های مربوط به هر بخش را ایجاد کنید؛ صورت‌های درآمدی را سازماندهی کنید؛ بر منابع و موجودی تیم یا شرکت خود نظارت کنید و با استفاده از نمودار‌های مختلف به دیگران برای درک داده‌ها کمک کنید.

افزایش کارایی

یکی دیگر از دلایل یادگیری اکسل این است که باعث افزایش کارایی افراد می‌شود و به نوعی، بازدهی را افزایش می‌دهد. برای مثال، با استفاده از اکسل شما می‌توانید قالب‌بندی شرطی مختلفی را اعمال کنید تا ظاهر سلول‌ها بسته به مقادیر درون آن تغییر کند؛ یا اینکه برای برقراری ارتباط واضح‌تر با کارفرما یا دیگر همکارانتان، نمودار‌های مختلفی را تولید و در اختیار آنها قرار دهید. همچنین می‌توانید برای برنامه‌ریزی کار‌های خود از نرم افزار اکسل استفاده کنید.

همچنین اگر بخواهید به عنوان حسابدار، منشی یا مشاغلی که نیاز به دانش و مهارت کار با ابزار‌های مربوط به امور مالی بیمه یا تجارت را دارند، کار کنید، یادگیری اکسل می‌تواند شما را بین دیگر متقاضیان متمایز نشان دهد.

مهارت کار با اکسل، یکی از مهارت‌های هفتگانه icdl است!

ICDL یا گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر، یک گواهینامه بین‌المللی است که در تمام جهان اعتبار دارد. در‌واقع آی سی دی ال یک برنامه آموزشی است که از اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی و از سوی بنیاد اروپا پیشنهاد و هدایت شده است. تقریبا در تمامی پیشنهاد شغلی مربوط به ادارات، گذراندن این دوره و یادگیری آن اجباری است و اهمیت زیادی دارد.

مهارت کار با اکسل، پنجمین مهارت icdl است؛ بنابراین یادگیری اکسل برای دریافت این مدرک اهمیت زیادی دارد. با شرکت در دوره آموزش کاربردی و جامع اکسل، شما می‌توانید به خوبی با این نرم افزار آشنا شوید ‌و از آن در اداره یا محل کار خود استفاده کنید.

دوره آموزش پیشرفته اکسل برای چه افرادی مناسب است؟

 • مناسب برای علاقه‌مندان به اکسل
 • افرادی که قصد فعالیت در پوزیشن شغلی حسابداری، منشی یا بخش امور مالی را دارند
 • امور مربوط به مشاغل اداری

سرفصل‌های دوره آموزش حرفه ای اکسل

در دوره آموزش جامع و کاربردی اکسل سایت دانشجویار، تمامی مباحث مقدماتی و متوسط پوشش داده شده است. در ادامه نیز مدرس دوره یعنی آقای سینا الوند، به تدریس مباحث پیشرفته‌تر پرداخته‌اند. در زیر می‌توانید سرفصل‌های این دوره را مشاهده کنید:

 1. اکسل مقدماتی و متوسط
 2. کار با جدول
 3. کار با نمودار
 4. فرمول نویسی در اکسل
 5. کار با پیوت تیبل
 6. پاورکوئری
 7. داشبورد سازی
 8. ضبط ماکرو و VBA نویسی
 9. اکسل در حسابداری

پیش‌نیاز شرکت در دوره آموزش پیشرفته اکسل چیست؟

این دوره پیش نیاز خاصی ندارد. تنها کافیست اراده و تصمیم جدی برای یادگیری اکسل داشته باشید. همچنین باید نحوه کار با کامپیوتر را در حد ابتدایی بلد باشید.

توضیحات بیشتر