این دوره به دلیل عدم تایید توسط کمیته ارزیابی دانشجویار، حذف شده است.

VMware Workstation نام نرم افزاری مشهور در زمینه ساخت هارد دیسک های مجازی و سیستم عامل های مجازی می باشد. به کمک این برنامه و محیط موجود در آن کاربر قادر به نصل هر نوع سیستم عاملی در آن می باشد. همچنین شما قادر خواهید بود تا با این نرم افزار علاوه بر استفاده همزمان از چند سیستم عامل از ویژگی مدیریت وظایف موجود در برنامه نیز برای سوئیچ نمودن مابین سیستم عامل های موجود در محیط مجازی استفاده نمود. استفاده از چنین محیط های مجازی دارای استفاده های مفید و فراوانی می باشد ، به عنوان مثال کاربری قصد دارد تا نرم افزاری را که به آن از نظر آلوده بودن به ویروس مشکوک است را استفاده نماید. چنین محیط مجازی برای این کار بسیار مناسب اند زیرا هیچ ارتبطی میان هارد اصلی سیستم و محیط مجازی نیست.

در این فیلم آموزشی که تولید گروه آموزشی دانشجویار بوده و در وبسایت دانشجویار ، مرجع فیلم آموزشی کشور عرضه می شود می توانید کار با این نرم افزار کاربردی را آموخته و ماشین مجازی خود را در این نرم افزار پیاده سازی نمایید.

در گذشته نیز آموزش هایی در این رابطه بر روی وبسایت قرار گرفته که می توانید از آنها نیز استفاده کرده و به دانش خود در این زمینه بیفزایید.جهت استفاده از آموزش های گذشته در این رابط از سرچ وبسایت استفاده کنید