یادگیری ماشینی به بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از برنامه‌های تجاری و تحقیقاتی تبدیل شده است، اما این رشته فقط مختص شرکت های بزرگ با تیم‌های تحقیقاتی گسترده نیست. اگر با زبان برنامه‌نویسی پایتون آشنایی دارید، حتی به عنوان یک مبتدی نیز با استفاده از این دوره می‌توانید روش‌های علمی و عملی یادگیری ماشین با پایتون را بیاموزید.

یادگیری ماشین با پایتون در غالب پروژه موتور جستجو
یادگیری ماشین با پایتون در غالب پروژه موتور جستجو

یادگیری ماشین با پایتون چیست؟

یادگیری ماشین یکی از رشته‌های علوم رایانه است که با استفاده از تکنیک‌های آماری به برنامه‌های رایانه‌ای توانایی یادگیری از تجربیات گذشته را و بهبود نحوه انجام وظایف خاص را می‌دهد. هدف ما در این دوره ماشین لرنینگ استفاده از زبان پایتون به عنوان زبان مبدا برای انجام ماشین لرنینگ یا یادگیری ماشین است که در غالب پیاده سازی موتور جستجوی هوشمند انجام می‌گیرد.

پیش‌نیاز‌های دوره یادگیری ماشین با پایتون

چون ما در این آموزش قصد داریم از پایتون برای انجام یادگیری ماشینی استفاده کنیم، داشتن درک پایه‌ای از زبان پایتون بسیار اهمیت دارد. خوشبختانه، به دلیل محبوبیت گسترده پایتون به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی عامه پسند و همچنین محبوبیت استفاده از آن در محاسبات علمی و یادگیری ماشین، دوره‌ها و آموزش‌های رایگان پایتون و پیشرفته‌ بسیار خوبی در همین دانشجویار تهیه و تولید شده است که می‌توانید با استفاده از آن‌ها شروع به یادگیری کنید.

آموزش جامع برنامه نویسی پایتون با تمرکز بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

مزایای دوره یادگیری ماشین لرنینگ با پایتون (python)

اکثر شرکت‌ها در ایران و سراسر جهان از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در سیستم‌های موجود خود استفاده می‌کنند تا هوشمندتر و کارآمدتر شوند. از آنجا که در میان شرکت‌ها مسابقه‌ای برای استفاده از یادگیری ماشین وجود دارد، برای رشد سریعتر، نیاز به استخدام افراد ماهر در یادگیری ماشین نیز چند درجه افزایش یافته است. شرکت‌ها حاضرند که مبالغ زیادی را هزینه کنند و کارشناسان ماشین لرنینگ را به استخدام خود درآورند. در نتیجه دوره یادگیری ماشین لرنینگ با پایتون از جمله‌های دوره‌های عالی در جهت رسیدن به کسب و کار‌های پولساز در آینده است.

چرا باید این دوره ماشین لرنینگ را انتخاب کنیم؟

یکی از مزایا و محاسن خوبی که در این دوره نیز مانند دوره‌های دیگر دانشجویار وجود دارد آموزش تئوری و عملی در کنار همدیگر می‌باشد. شما با شرکت در دوره یادگیری ماشین با پایتون به طور کامل با نحوه پیاده‌سازی موتور جستجوی هوشمند با الگوریتم‌های یادگیری ماشین آشنا خواهید شد.

هدف ما از پیاده سازی موتور جستجوی هوشمند با استفاده از پایتون چیست؟

بهترین راه برای شروع یادگیری ماشین با پایتون مخصوصا برای افراد تازه کار تکمیل یک پروژه در کنار آموزش تئوری می‌باشد. انجام پروژه به شما دید بهتری از برنامه‌نویسی پایتون می‌دهد و علاوه بر آن به مهارت بیشتر شما کمک می‌کند.

ما در این دوره، با همراهی همدیگر پروژه موتور جستجوی هوشمند را با الگوریتم های یادگیری ماشین انجام خواهیم داد.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

این دوره مناسب تمام کسانی است که به برنامه‌نویسی و کار با ماشین‌های هوشمند علاقه دارند. بنابراین اگر به کار در زمینه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین علاقه دارید این دوره ایدهآل شماست.

بازار کار دوره ماشین لرنینگ با پایتون

پیش بینی می شود هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تا پایان سال 2022 حدود 4 میلیارد دلار ارزش کسب و کار ایجاد کند. بسیاری از شرکت‌ها در عصر حاضر یا در زمینه علوم داده و یادگیری ماشین هزینه‌هایی انجام داده‌اند یا در نهایت در زمانی در آینده، مجبور به انجام اینکار خواهند شد. بنابراین ماشین لرنینگ یک بازار روبه رشد است.

اگر ما به طور خاص در مورد چشم انداز شغلی برای شما دانشجویان یادگیری ماشین با پایتون صحبت کنیم، باید اشاره کنیم که آگهی‌های استخدام برای این موقعیت شغلی در سراسر جهان افزایش معنا داری در سال‌های اخیر یافته است. متوسط حقوق پایه یک مهندس یادگیری ماشین به عنوان مثال در کشوری مانند هند تقریباً بیشتر از هر موقعیت شغلی دیگر است. جای تعجب نیست که مشاغل در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین “گرمترین مشاغل قرن” محسوب می‌شوند.

توضیحات بیشتر