این دوره به دلیل عدم تایید توسط کمیته ارزیابی دانشجویار، حذف شده است.
دوره جایگزین جهت استفاده: آموزش پروژه محور WPF – از صفر تا صد

به نام خدا

در این قسمت آموزش کامل WPF را برای دانلود قرار داده ام

wpf یا window presentation foundation رابط جدید کاربر با برنامه است که توسط مایکروسافت برای دو زبان برنامه نویسی C# و vb.net گسترش داده شده است.

از مهمترین خصوصیات برنامه نویسی در wpf جدا بودن واحد برنامه نویسی و منطق از محیط طراحی و رابط کاربری است.

مقدمه: در این قسمت آشنایی با محیط نرم افزار های ویژوال استودیو و بلند در شاخه wpf آشنا خواهید شد.

قسمت ۱: در این قسمت با خاصیت های Layout کنترل ها بر روی فرم های wpf آشنا خواهید شد

قسمت ۲: در این قسمت نحوه کار با Grid ها را فرا خواهید گرفت.این قسمت یکی از مهمترین قسمت های wpf می باشد و شما برای یادگیری این تکنولوژی حتما باید این آموزش را ببینید.

قسمت ۳: در این قسمت نحوه کار با دیگر پنل های موجود در wpf شامل stackpanel , canvas , warppanel , uniformgrid را فرا خواهید گرفت.

قسمت ۴: در این قسمت نحوه کار با پروپرتی های رایج کنترل ها در wpf آشنا خواهید شد.با آموزش های wpf همراه ما باشید

قسمت ۵: در این قسمت دیزاین و طراحی یک کنترل معمولی مانند دکمه ها را خواهید آموخت.این آموزش قسمت اول مبحث ایجاد استایل های ویژه برای کنترل ها می باشد.

قسمت ۶: در این قسمت نیز طراحی دکمه ها را فرا خواهید گرفت ولی اینبار با کمک ابزار تایم لاین و ایجاد انیمیشن های حرکتی برای استایل ها.این آموزش قسمت دوم مبحث ایجاد استایل های ویژه برای کنترل ها می باشد.

قسمت ۷: این قسمت نیز در ادامه قسمت قبل یک استایل ویژه باری دکمه ها را طراحی خواهیم کرد اما اینبار با جلوه های انیمیشنی.این قسمت،قسمت سوم از طراحی استایل های ویژه برای کنترل هاست

قسمت ۸و۹: در دو قسمت ارائه شده برای کامل کردن حلقه طراحی دکمه ها ۴ طرح را به شما آموزش داده ایم.امیدوارم مفید واقع شده باشد.

قسمت ۱۰: در این قسمت طراحی استایل کنترل های پیچیده مانند toolbar را خواهید آموخت.همچنین در این قسمت پرونده طراحی استایل باری کنترل ها بسته خواهد خواهد.

قسمت ۱۱: در این آموزش سراغ ایجاد انیمیشن و کار با storyboard در wpf خواهیم رفت.آموزشی که با آن قادر خواهید بود  برای کنترل های خود انیمیشن تنظیم کنید.این آموزش جدا از آموزش انیمیشن برای طراحی استایل است.

قسمت ۱۲: در این قسمت با سطح مقدماتی DataBinding در wpf آشنا خواهید شد.قسمت های Wpf را پیگیری کنید

قسمت ۱۵ و ۱۴ و ۱۳: در این قسمت ها

این پروژه در قالب ۳ قسمت آموزشی (همراه با سورس برنامه) با امکانات زیر ارائه می شود :

قابلیت ایجاد دکمه های دلخواه

امکان تغییر راست چین و چپ چین کردن

تغییر نوع و اندازه فونت نوشتاری برای مسیج باکس

تغییر بک گراند مسیج باکس

ساخت فرم پویا با قابلیت تغییر اندازه خودکار

همچنین در ساخت این برنامه با نحوه ایجاد فایل dll در wpf آشنا خواهید شد.

قسمت ۱۶: در این قسمت کمی بیشتر با کد های xaml آشنا خواهید شد.یک برنامه نویس قدرتمند در ضمینه wpf باید اشراف کامل بر کدهای xaml داشته باشد

قسمت ۱۷: در این قسمت با ایونت های نرم افزار (نه کنترل ها) آشنا می شوید.همچنین با مبحث دریافت آرگومانت برای نرم افزار خود در هنگام کار با COMMAND LINE نیز آشنا می شوید

قسمت ۱۸: در این قسمت به کنترل با اهمیت text block پرداخته شده است.شما با این آموزش قادر خواهید بود هر نوع متنی با هر گونه استایل حتی از نوع پیچیده را فقط با یک Text block ایجاد نمایید.

قسمت ۱۹: در این قسمت با کنترل های Label و TextBox به صورت تخصصی آشنا خواهید شد.

قسمت ۲۰ : در این قسمت با کنترل های Check box و Radio button به صورت تخصصی آشنا خواهید شد.

قسمت ۲۱ : در این قسمت از آموزش های WPF با قسمت تولتیب کنترل ها به صورت تخصصی آشنا می شوید و قادر خواهید بود تولتیب های ویژه برای نرم افزار خود ایجاد کنید.همچنین یکی از از دیگر راه های انتقیاد داده نیز در این آموزش گنجانده شده است.

قسمت ۲۲ : در این جلسه با استفاده از کنترل های Tooltip , Treeview , checkbox یک نرم افزار جستجو گر فایل طراحی خواهیم کرد.

قسمت ۲۳: کار با کنترل flowdocumentscrollviewer

قسمت ۲۴: کار با کنترل های flowdocumenpageviewer و flowdocumentreader

قسمت ۲۵: Flowdocument پیشرفته در wpf

قسمت ۲۶ : استایل دهی از طریق کنترل ها در wpf از طریق کد های xaml (پیشرفته)