با سلام

در این مجموعه آموزشی درس شبکه های عصبی مصنوعی با زبانی ساده و به صورت کامل آموزش داده می شود.این مجموعه در ۱۹ قسمت تهیه شده است. سطح آموزش از مبتدی برای کسانی که نمی دانند شبکه عصبی چیست شروع می شود تا پیچیده ترین بخش ها که به راحتی می توان با استفاده از آن مطالب پایان نامه های ارشد را به انجام رساند. این مجموعه را می توانید در سایت متلب یار مشاهده و دانلود نمایید.

سعی شده است که پس از آموزش ساختارهای شبکه عصبی به صورت تئوری و توضیح کامل مراحل آموزش شبکه ها، به صورت عملی یک شبکه عصبی را از ابتدا در MATLAB پیاده سازی نماییم.

خود را به منبع محدود نکرده ایم و با استفاده از منابع مختلف اما معتبر مطالب مفید با زبان ساده تر را انتخاب می کنیم و در پکیجی به صورت یک دوره خدمتتان ارائه می دهیم. در این دوره پس از اتمام هر درس در زبان متلب هم به صورت کد پایه ای و هم به صورت استفاده از جعبه ابزار های متلب مثال های کاربردی را پیاده سازی خواهیم کرد و کاربران می توانند سوالات خود را در آخر هر بخش مطرح کنند و یا اگر در برنامه نویسی مشکلی داشتند برای رفع مشکل پیغام بگذارند. برای نشان دادن اینکه شبکه های عصبی در هر زبانی به راحتی قابل پیاده سازی است در برخی بخش ها آموزش هایی با زبان پایتون هم خدمتتان قرار می دهم.

در طول درس ابتدا به ایده ی کلی و دلیل استفاده از این نوع شبکه ها اشاره خواهیم کرد و سپس با الگو برداری از شبکه های عصبی مغز انسان، شبکه ی عصبی مصنوعی ساده ای را می سازیم. سرفصل ها به شکل زیر خواهند بود:

مقدمه

شبکه‌های عصبی بیولوژیکی

شبکه‌های عصبی چند لایه و نحوه‌ی عملکرد آنها

آموزش شبکه‌های عصبی

توابع فعالساز

شبکه‌های عصبی انعطاف پذیر

توابع شعاعی RBF

شبکه‌های عصبی برگشتی و حافظه دار

شبکه‌های عصبی GMDH

.۱۰شبکه‌های عصبی مدل مخچه

.۱۱شبکه‌عصبی پویا

.۱۲شبکه‌های عمیق

.۱۳شبکه‌های عصبی کانولوشن عمیق CNN

.۱۴شبکه‌های عصبی SOM

.۱۵شبکه‌های عصبی LVQ

.۱۶شبکه‌های عصبی بولتزمن RBM

.۱۷شبکه‌های عصبی خود رمزگذار Autoencoder

.۱۸آموزش پیاده سازی و اجرای شبکه های عصبی توسط Neupy

که به غیر از فصل های اول و دوم که در یک جلسه گفته خواهند شد، بقیه هر یک به صورت مجزا در یک جلسه توضیح داده خواهند شد و کد مربوط به آن ها برای پیاده سازی ارائه و توضیح داده می شود. این مجموعه را می توانید در سایت متلب یار مشاهده و دانلود نمایید.

برای کتاب می توانید کتاب شبکه های عصبی و کنترل کننده های عصبی پیشرفته نوشته ی دکتر تشنه لب ، استاد دانشگاه صنعتی خواجه نصیر رو به زبان فارسی تهیه کتید. به دلیل حمایت از نویسنده لینک دانلودی برای این کتاب قرار داده نمی شود.

کتاب های انگلیسی به دلیل عدم امکان دسترسی به آن ها در ایران، لینک دانلودشان قرار داده می شود.

شما می توانید کتاب Intelligent Control Based On Flexible Neural Network دکتر تشنه لب را از اینجا و کتاب A Brief Introduction to Neural Networks ,David Kriesel را از اینجا دانلود کنید.

تذکر ۱:

هر کدام از قسمت های این مجموعه را می توانید بصورت جداگانه از اینجا تهیه نمایید

تذکر ۲:

در صورت نیاز می توانید این مجموعه را بصورت پستی درب منزل تحویل بگیرید.

تذکر ۳:

شما می توانید مجموعه دیگری از آموزش شبکه عصبی که مطابق با کتاب لوران فاست است را از اینجا دانلود نمایید.

این مجموعه آموزشی بسیار مناسب برای محققین در زمینه پیادگیری ماشین و شبکه عصبی و نیز دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که قصد تهیه مقاله و پایان نامه در زمیمنه شبکه عصبی دارند.

با تشکر