سرفصل های دوره

۱ فصل
۲۶ جلسه
۳ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۲۶ قسمت
۰۲:۵۷:۳۱
1

مقدمه

رایگان
۰۸:۳۱
2

قسمت اول - ابزارهای انتخاب

رایگان
۱۲:۰۸
3

قسمت دوم - لایه ها

رایگان
۰۴:۰۹
4

قسمت سوم - رنگ ها

رایگان
۰۹:۰۶
5

قسمت چهارم - روتوش

رایگان
۰۵:۳۸
6

قسمت پنجم - روتوش

رایگان
۱۰:۴۶
7

قسمت ششم - رنگ مو

رایگان
۰۵:۱۶
8

قسمت هفتم - خط چشم

رایگان
۰۵:۵۷
9

قسمت هشتم - آرایش

رایگان
۰۶:۰۹
10

قسمت نهم - ترکیب

رایگان
۰۸:۰۳
11

قسمت دهم - سایز بینی و بدن

رایگان
۰۶:۵۳
12

قسمت یازدهم - تایپوگرافی

رایگان
۰۸:۱۳
13

قسمت دوازدهم - تایپوگرافی

رایگان
۰۸:۴۶
14

قسمت سیزدهم - نور

رایگان
۰۶:۵۴
15

قسمت چهاردهم - استایل

رایگان
۰۶:۵۳
16

قسمت پانزدهم - استایل

رایگان
۰۵:۴۷
17

قسمت شانزدهم - استایل

رایگان
۰۴:۰۲
18

قسمت هفدهم - متن در عکس

رایگان
۰۷:۳۹
19

قسمت هجدهم - Brush

رایگان
۰۴:۰۸
20

قسمت نوزدهم - Patern

رایگان
۰۲:۱۳
21

قسمت بیستم - بک گراند

رایگان
۰۵:۳۴
22

قسمت بیست و یکم - کارت ویزیت

رایگان
۰۳:۴۲
23

قسمت بیست و دوم - کارت ویزیت

رایگان
۰۷:۲۱
24

قسمت بیست و سوم - کارت ویزیت

رایگان
۰۷:۳۹
25

قسمت بیست و چهارم - بنر متحرک

رایگان
۰۵:۰۵
26

قسمت بیست و پنجم - آتلیه

رایگان
۱۰:۵۹
27

فایل ها

رایگان

در دوره آموزش فتوشاپ، به بررسی ابزار ها و پنل های اصلی این نرم افزار خواهیم پرداخت. فتوشاپ در اصل یک پردازشگر گرافیکی بوده که توسط شرکت Adobe طراحی و توسعه‌یافته است. این پردازشگر قدرتمند یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارها برای ایجاد، ویرایش، اصلاح، ترکیب و تغییر تصاویر به کار می‌رود. نرم‌افزار Photoshop دارای ابزارهایی قوی در زمینه ادیت و ویرایش عکس ها میباشد. با فتوشاپ میتوانید تغییراتی نظیر رتوش، ترکیب، اصلاح رنگ، جابه‌جایی اشیا در تصویر و حتی انیمیشن سازی انجام دهید.

در دوره آموزش فتوشاپ چه می‌آموزیم

در این آموزش رایگان، قصد داریم شمارا با مقدمات اولیه کار با نرم افزار فتوشاپ آشنا کنیم. سپس بخش‌های بعدی ابزارها و منوهای پیشرفته‌تر Photoshop را ارائه خواهیم داد. آنچه در دوره مقدماتی آموزش کاربردی نرم افزار فتوشاپ خواهید دید، در سرفصل عنوان شده است. اما به صورت کلی، ابزار های فتوشاپ، پنل های کاربردی این نرم افزار و شیوه نصب و راه اندازی آن را به صورت عملی بررسی خواهیم کرد. پس از دیدن دوره آموزش فتوشاپ شما قادر به راه اندازی این نرم افزار و ادیت و ویرایش تصاویر خود در آن خواهید بود.

پیش نیازهای دوره آموزش فتوشاپ

این دروه پیش نیاز خاصی ندارد و همه چیز طبق سرفصل و از ابتدا توضیح داده شده استو اما اگر علاقه مند به یادگیری فتوشاپ بصورت جهت طراحی قالب برای وبسایتتان هستید پیشنهاد ما آموزش تکمیلی زیر میباشد.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

نرم‌افزار فتوشاپ قابلیت‌های بسیار زیادی دارد ولی شناخت آن در سطح مبتدی به نوعی برای همه افراد لازم است. تقریباً تمام افرادی که به‌ نحوی با گرافیک ثابت و متحرک سروکار دارند می‌توانند از این نرم‌افزار استفاده کنند. گرافیست‌ها، صاحبان شرکت‌های تبلیغاتی، طراحان سایت، عکاسان، نشریات و مجلات، انیمیشن‌سازها، طراحان نرم‌افزارها و… ازجمله افرادی هستند که از این نرم‌افزار می‌توانند استفاده کنند.

نرم افزار های مورد استفاده در دوره

در دوره آموزش فتوشاپ نیازمند نصب و استفاده از نرم افزار Photoshop خواهیم بود. دقت کنید که نسخه دقیق نرم افزار فتوشاپ آنچنان اهمیت خاصی ندارد. چراکه در آپدیت های این نرم افزار ابزار ها تغییرات چشم گیری نمیکنند. پس با استفاده از این آموزش شما قادر به استفاده از فتوشاپ های نسخه 2015 تا 2022 خواهید بود. پیشنهاد دانشجویار استفاده از نسخه فتوشاپ زیر میباشد :

تفاوت دوره آموزش photoshop با سایر دوره ها

در این دوره به صورت مقدماتی و قدم به قدم به بررسی ابزار ها و ویژگی های نرم افزار فتوشاپ خواهیم پرداخت. پس اگر در زمینه کار با نرم افزار فتوشاپ مبتدی هستید، دوره آموزش رایگان photoshop قطعا مناسب شما خواهد بود. در این دوره از مباحث پیچیده به نفع افراد مبتدی صرف نظر کرده ایم. پس از نظر پایه بودن و قدم به قدم بودن، دوره آموزش فتوشاپ بسیار جذاب تر و مقدماتی تر از سایر دوره ها میباشد. البته پس از این دوره با استفاده از دوره پیشرفته، میتوانید موارد تخصصی را هم فرا بیگرید.

آموزش فتوشاپ از مبتدی تا حرفه ای چه مقدار زمان خواهد برد؟

متخصص شدن در هر کاری زمان بر و دشوار خواهد بود. اما شروع کار با نرم افزار فتوشاپ و یادگیری موارد ابتدایی آن اصلا زمان‌بر و سخت نیست. ابزار های فتوشاپ را در کمتر از یک ماه میتوان به همراه پنل های فتوشاپ آموزش دید. پس از آموزش ابتدایی فتوشاپ در یک ماه، وارد آموزش پیشرفته و تخصصی شده و این آموزش را نیر در مدت زمان 2 ماه به صورت پروژه محور و به همراه تمام تمرینات میتوانید پشت سر بگذارید. پس نهایتا برای متخصص شدن در این زمینه به سه ماه وقت (شاید روزی یک و نیم ساعت مفید) نیاز خواهد بود.

تماشای این دوره کاربردی را برای آشنایی اولیه با نرم‌افزار فتوشاپ به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کاربردهای نرم‌افزار فتوشاپ

  • ساخت، ادیت و ویرایش تصاویر
  • رتوش چهره و لکه گیری
  • گذاشتن effect های مختلف بر روی تصاویر
  • اصلاح و بهبود رنگ‌ تصاویر
  • ترکیب تصاویر با همدیگر
  • طراحی لوگو ، کارت ویزیت و….
  • ترکیب متن با تصاویر
  • ایجاد تایپوگرافی
  • و بسیاری از کاربردهای دیگر

بازار کار فتوشاپ

فتوشاپ یعنی ادیت و ویرایش تصاویر؛ پس بازار کار فتوشاپ در واقع همان بازار کار گرافیک، تصویر سازی و طراحی میباشد. شما با استفاده از نرم افزار فتوشاپ قادر به انجام کارهای مختلفی نظیر طراحی لوگو، طراحی کاور، ایجاد بنر تبلیغاتیو غیره خواهید بود. پس بازار کار تمام این موارد میتواند برای شما مفید و قابل استفاده باشد. با استفاده از فتوشاپ میتوانید طراحی رابط کاربری نرم افزار و وبسایت را هم به عهده گرفته و انجام دهید. پس بازار کار این نرم افزار بسیار جذاب و کاربردی خواهد بود.