UX writhing چیست؟

در زمان استفاده از یک محصول (وبسایت، اپلیکیش موبایل، نرم افزار ویندوز، بازی و …) شما متن هایی را مشاهده می کنید مثل متن توضیحات، متن پیغام ها، متن روی کلید ها و …. این متن ها همه باید به صورتی باشد که شما را به راحتی و خیلی آسان به آن چیزی که می خواهید برساند. نوشتن این متن ها اصولی دارد که به آن UX writhing  می گویند. اینکه متن ها چگونه نوشته شود تا کاربر هم حس خوبی را دریافت کند و هم به خوبی بتواند با محصول شما کار کند، در پیشرفت یک محصول بسیار مهم است.

وظیفه اصلی UX writhing  این است که پیام اصلی محصول را به مخاطب برساند. نوشتن متن ها به گونه ای که کاربر بتواند تعامل بهتری با محصول داشته باشد، نکته بسیار کلیدی در طراحی محصول است. نویسنده تجربه کاربری باید متن ها را به گونه ای بنویسد که کاربر بدون آنکه متوجه شود در حال خواندن است، آن را بفهمد و به مقصور خود برسد. وظیفه UX writher این است تا به نحوی متن ها را تنظیم کند تا کاربر را به بهترین شکل به مسیری که طراح UX یا همان UX designer می خواهد ببرد و در واقع آن مسیر را هموار تر کند.

در این دوره آموزش UX writhing  قصد داریم تا اصول مهم و کاربردی در UX writhing را به شما بیاموزیم و شما را با هرآنچه لازم است در این حوزه آشنا کنیم.

توضیحات بیشتر