چه دوره ای می خواهید یاد بگیرید؟

آینده خود را با دوره های آموزشی دانشجویار تضمین کنید

بیش از ۱۰ هزار ساعت ویدئوی آموزشی

بیش از ۵۰ هزار دانشجو

بیش از ۳۰۰ مدرس

صفحه نخست
رشته کامپیوتر
برنامه نویسی موبایل
آموزش Android
دوره آموزشی متریال دیزاین در اندروید
۲۶ نظر
بازدید : 10,006 بازدید
دوره آموزشی متریال دیزاین در اندروید

سلام و عرض احترام

در این بخش از آموزش‌های اندورید در خدمت شما هستیم با دوره آموزشی متریال دیزاین در اندروید.

متریال دیزاین چیست؟

متریال دیزاین سبکی/زبانی جدید در طراحی است که گوگل دریکی از کنفرانس‌های خبری خود در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ آن را معرفی کرده است. متریال دیزاین بیش‌ازحد به سیستم گرید و انیمشین‌ها اهمیت می‌دهد و عمق و سایه‌ها برای المان‌های طراحی‌شده بسیار مهم است. شاید بتوان گفت ورژن بروز شده طراحی تخت (Flat Design) اما خیلی زیباتر با انیمیشن‌ها و  Transition های بسیار زیبا و درعین‌حال پیچیده است. خود گوگل ادعا دارد که زبان جدید طراحی آن‌ها، الهام گرفته از مرکب و کاغذ است. یکی از طراحان مشهور جهان به نام Matias Durate می‌گوید همان‌گونه که اجسام در دنیای واقعی قابل حس هستند و طول و عرض و ارتفاع دارند در این نوع طراحی دیجیتال هم باید همین حس‌ها را منتقل کرد.

اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم متریال دیزاین نسخه مکتوب، مستند و علمی طراحی تخت (Flat Design) هست. محیط متریال یک فضای سه‌بعدی می‌باشد. هر صفحه material یک جایگاه واحد در محور z را به خود اختصاص می‌دهد و دارای ضخامت استاندارد ۱ dp می‌باشد.

چرا از Material Design گوگل استفاده کنیم؟

اصول طراحی متریال دیزاین بر مبنای حرکت و جلب‌توجه بیننده می‌باشد. عناصر اصلی در هر وب‌سایت مانند تایپوگرافی، رنگ، فضاهای خالی و فاصله‌ها همگی به‌گونه‌ای طراحی‌شده تند که توجه بیننده را به خود جلب می‌کنند. این ترکیب موجب تمرکز چشم کاربر بر روی مفاهیم می‌شود.

انتخاب آگاهانه رنگ، نمایش متن در سایز مناسب، المان‌های گرافیکی زیبا، فضاهای خالی همگی باعث به وجود آمدن تصاویری گرافیکی چشم‌نواز می‌شوند. حرکت نقش مهمی در زیبایی و جذابیت خروجی خواهد داشت و برای هر حرکتی مفهوم و کاربردی مشخص در نظر گرفته‌شده است.

توضیحات دوره:

ما در این دوره سعی کردیم که در مورد  تمامی مباحث مهم از متریال دیزاین صحبت کنیم که این موضوع باعث شده تا این دوره کامل‌ترین دوره آموزشی متریال دیزاین باشد. در ادامه سرفصل‌های این مجموعه را بررسی می‌کنیم:

 • قسمت اول (آشنایی با متریال دیزاین):در این قسمت از آموزش توضیحاتی در مورد متریال دیزاین داده می‌شود و سعی بر آن شده تا شما عزیزان دید کلی نسبت به متریال دیزاین داشته باشید و همین‌طور درک خوبی با این تکنولوژی پیدا کنید.

 

 • قسمت دوم (کتابخانه پشتیبان):در این قسمت از آموزش با کتابخانه پشتیبان متریال دیزاین آشنا می‌شوید. کاربرد این کتابخانه ازاین‌جهت مهم است که با استفاده از آن شما می‌توانید از متریال دیزاین در  ورژن های پایین‌تر اندروید هم می‌توانید از این تکنولوژی استفاده کنید.

 

 • قسمت سوم (آشنایی با تعدادی از وب‌سایت‌ها):برای کار با متریال دیزاین سایت‌های مختلفی ارائه‌شده است که ابزارهای مختلفی شامل آیکون‌های متریال و رنگ‌های استانداردی که شما باید در طراحی متریال استفاده کنید را در اختیار شما می‌گذارند. در این ویدیو ما تعدادی از آن‌ها را موردبررسی قرار می‌دهیم.

 

 • قسمت چهارم (استایل ها و تم‌ها):از این جلسه دوره ما به‌صورت اختصاصی و در قالب کار بر روی پروژه آغاز می‌شود. در این ویدیو با استایل ها و تم‌ها آشنا می‌شوید و نحوه بکار گیری تم‌های مختلف در برنامه را می‌آموزید.

 

 • قسمت پنجم (پالت رنگ‌های گوگل):شما نیاز دارید که با قسمت‌های مختلف صفحه‌نمایش آشنا بشوید تا بتوانید به‌راحتی رنگ‌های قسمت‌های مختلف را تنظیم کنید. در این جلسه نحوه انتخاب رنگ‌های مختلف را می‌آموزید به‌نحوی‌که این رنگ‌ها باهم همخوانی داشته باشند و ظاهر قابل قبولی را به کاربر نمایش دهند.

 

 • قسمت ششم (تولبار و منو):حتماً در اپلیکیشن های مختلف با تولبار ها و منوها آشنا شدید. ما در این جلسه نحوه  پیاده‌سازی تولبار متریال را آموزش می‌دهیم و همچنین استفاده از دکمه‌های منو در این تولبار که تنظیمات مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

 

 • قسمت هفتم (اسنک بار):در ورژن های جدید اندروید استفاده از اسنک بار به‌جای Toast پیشنهادشده است که ظاهر به‌مراتب زیباتر و حرفه‌ای‌تری را به اپلیکیشن شما می‌دهد. در این ویدیو ابتدا یک اسنک بار را ایجاد می‌کنیم و در ادامه یک اسنک بار سفارشی‌شده را پیاده‌سازی می‌کنیم.

 

 • قسمت هشتم (TabLayout):تب لیوت ها این امکان را به شما می‌دهند که بتوانید در صفحات مختلفی اطلاعاتی با موضوعات و سرفصل‌های مختلف را پیاده‌سازی کنید. در این ویدیو یک تب لیوت متریال را ایجاد و مقداردهی می‌کنیم.

 

 • قسمت نهم (Navigation Drawer):این آیتم یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین قابلیت‌های موجود برای اپ های حرفه است. در این ویدیو یک  NavigationDrawer حرفه‌ای را طراحی می‌کنیم و در ادامه می‌آموزید که به چه شکل این نویگیشن در زیر تولبار شما قرار بگیرد و در زمان اجرا تمامیِ صفحه بر رو نویگیشن شما فوکوس داشته باشد تا توجه کاربر فقط به سمت نویگیشن و آیتم‌های آن جلب شود و درنهایت آیکونی را به تولبار اضافه می‌کنیم که با حرکت نویگیشن این آیتم به چرخش درآید.

 

 • قسمت دهم (Folating Action Button & menu):در مورد در اپ های متریال به‌دفعات مورداستفاده قرارگرفته است. دکمه‌ای زیبا که با کلیک بر روی آن اتفاق خاصی می‌افتد. این دکمه نمای بسیار جذابی را به اپلیکیشن شما می‌دهد. همچنین در ادامه یک Floating Action Menu هم ایجاد می‌کنیم که با کلیک بر روی آن‌یک منو زیبا برای شما باز شود و برای هر منو قابلیت کلیک کردن پیاده می‌کنیم.

 

 • قسمت یازدهم (RecyclerView):ریسایکلر ویو یک قابلیتی مشابه لیست ویو است با این تفاوت که توانایی این را دارد تا خودش را با سایزهای مختلف صفحه‌نمایش تنظیم کند و همچنین به دلیل کاربردی که دارد از رم دستگاه شما کمترین استفاده را داشته باشد. بعد از ارائه شدن این قابلیت تقریباً استفاده از لیست ویو منسوخ‌شده است  که ما در این جلسه به‌صورت کامل با ریسایکلر ویو کار می‌کنیم.

 

 • قسمت دوازدهم (RecyclerView and animation and ripple):این ویدیو در ادامه مبحث قبلی می‌باشد که ما به ریسایکلر ویو که ایجاد کردیم انیمیشن‌های زیبا و قابلیتی بانام ریپل اضافه می‌کنیم که یک فیدبک از  کلیک شما به کاربر نمایش می‌دهد.

 

 • قسمت سیزدهم (checkBox&Switch):در ادامه این دوره مبحث چک باکس و سوئیچ را به‌صورت متریال دنبال می‌کنیم رنگ پیش‌فرض می‌دهم و رنگی را برای زمان انتخاب شدن تنظیم می‌کنیم.

 

 • قسمت چهاردهم (ProgressBar):مورد دیگری که در ادامه کار می‌کنیم پروگرس بار است که کاربر زیادی در اپلیکیشن ها دارد. در این ویدیو یک پروگرس بار متریال را پیاده‌سازی می‌کنیم و قابلیت‌های مختلفی را موردبررسی قرار می‌دهیم.

 

 • جلسه پانزدهم (circleImage):در این جلسه با استفاده از کتابخانه‌ای تصاویر موجود در برنامه را به‌صورت دایره‌ای شکل پیاده‌سازی می‌کنیم که می‌تواند نمای متفاوتی را ارائه دهد.

 

 • جلسه شانزدهم (kenBournse):در این ودیو یک کتابخانه جذاب را کار می‌کنیم. کتابخانه‌ای که با استفاده از آن تصاویر پس‌زمینه  اپلیکیشن شما به‌صورت متحرک نمایش داده می‌شود.

 

 • جلسه هفدهم (seekbarMaterial):در این قسمت از آموزش یک سیک بار متریال پیاده می‌کنیم. سیک بار برای تنظیم کردن یک سری مقادیر است مثل سایز فون و تنظیم رنگ.

 

 • جلسه هجدهم (materialDialog):در مواقعی نیاز دارید تا با کلیک بر روی یک آیتم یک پنجره کوچک برای شما باز شود و انتخاب‌های متفاوتی را در اختیار شما بگذارد. در این ویدیو با استفاده از کتابخانه, یک متریال دیالوگ را پیاده‌سازی می‌کنیم و با آیتم‌های  آن آشنا می‌شوید.

 

 • جلسه نوزدهم (FloatingLable):در این جلسه یک صفحه لاگین ایجاد می‌کنیم که شامل دو ادیت تکست است و شما با کلیک بر روی هر ادیت تکست اتفاقات زیبایی را مشاهده می‌کنید و همین‌طور وقتی‌که اطلاعات شما اشتباه وارد شود قابلیت متریال را در آن لحظه به‌وضوح مشاهده می‌کنید.

 

 • جلسه بیستم (Transation):در آخرین جلسه از این دوره با ransation آشنا می‌شوید. زمانی که شما از یک اکتیویتی وارد اکتیویتی بعدی می‌شوید با استفاده از Transatioan یک انتقال روان و زیبا را مشاهده می‌کنید به این شکل که در زمان انتقال به‌عنوان‌مثال یک ویجت شما مثل ایمیج ویو تبدیل می‌شود به یک باتن در اکتیویتی بعدی که ظاهر جذابی را برای شما می‌سازد.

مشاهده دموهایی از آموزش

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

دریافت کنید

45000 تومان
افزودن آموزش به سبد خرید
در صورتی که توضیحات نوشته، دموی آموزش و لینک های ارزیابی پاسخگوی سوالات شما در مورد این دوره آموزشی نمی باشد و نیاز به مشاوره بیشتری دارید لطفا این فرم را تکمیل کرده و در ساعات اداری منتظر تماس همکاران ما باشید.
 • *
 • *
 • *
 • *
 • در صورتی که توضیحات نوشته، دموی آموزش و لینک های ارزیابی پاسخگوی سوالات شما در مورد این دوره آموزشی نمی باشد و نیاز به مشاوره بیشتری دارید لطفا این فرم را تکمیل کرده و در ساعات اداری منتظر تماس همکاران ما باشید.

  پیام شما با موفقیت ثبت شد. در اولین فرصت با شما تماس گرفته خواهد شد.
  • مطالب مرتبط
  • دیگر آموزش های مرتبط با این مدرس
  • رزومه مدرس

  نظرات کاربران

  ۲۶
  • mehr132
   پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷

   با سلام
   اندروید ویژوال استدیو من ۴٫۴٫۲ هست و پکیج support.v4,support.v7 نصب نمیشه.لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم اندروید رو به ورژن بالاتر ارتقا بدم.الان فقط لنگ این مورد هستم

  • محمد ابراهیم
   پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳

   سلام
   تو اموزش قسمت ۹ (navigation drawer) شما وقتی Actionbardrawertoggle رو ایجاد میکنید فقط برای نویگیشن از سمت چپ هست در صورتی که اگر نویگیشین رو از سمت راست تنظیم کنم برنامه کرش میشه
   میشه راهنمایی کنید که Actionbardrawertoggle رو چجوری سمت راست toolbar بیارم؟
   ممنون

  • محسن
   چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۱

   با سلام من این آموزش رو خریدم ولی لین های دانلودش اصلا کار نمیکنه نمیت.نه با سرور ارتباط برقرار کنه لطفا برسی کنید لینک های درستشو در صورت امکان ایمیل کنید برام
   ممنونم

   • مدیر رادفر
    پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶

    سلام
    پیام خاصی نمیده؟
    احتمالا منقضی شده لینک های دانلودتون
    مجدد براتون ایمیل کردم
    ممنون

  • HamedRezaee
   یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲

   اصلا جالب نبود، من ترجیح میدم از آموزش های زبان اصلی استفاده کنم… این چندمین موردی هست که این موضوع پیش میاد.

  • mostafa
   شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۳

   سلام
   اموزش رو خیلی خیلی بد اراعه دادن
   و سطح اموزش اصلا پیشرفته نیست
   پیشنهاد میکنم دوستانی که مبتدی هستن استفاده کنن

  • مرتضی حاتمی کیا
   چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸

   سلام خسته نباشید یه سوال داشتم میخواستم ببینم درون فرگمنت ها میشه چیزی رو تعریف کرد که قابلیت انتخاب داشته باشه چون فرگمنت ها چیزی رو find نمیکنن و اصلا findviewbyid رو نمیشناسن ! خودم تحقیق کردم برای OnClick یه روش خاص بود اما من یک setOnMenuSelectedListener
   نیاز دارم که توی کار با یک منوی خاص استفاده میشه (لینک منو در گیت هاب https://github.com/Hitomis/CircleMenu ) من در واقع میخوام از تب لایوت استفاده کنم و در برنامه منو های قابل کلیکی مثل این داشته باشم که در فرگمت های مختلف متفاوت اند
   ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

  • mostafa40688
   جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹

   سلام لینک قسمت دوازدهم مشکل داره و دانلود نمیشه لطفا بررسی کنید. ممنون

   • مدیر-رادفر
    شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۷

    سلام
    بررسی شد مشکلی نداشت.
    لینک این قسمت رو براتون ایمیل کردم.

  • mjr
   پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱

   noshadi.saeid [at] gmail.com

  • وحید عاشورزاده
   پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۶

   سلام، دموی آموزش رو دیدم و به این نتیجه رسیدم که فوق العاده بود واقعا و قطعا تهیه میکنمش، ما تو کشورمون برنامه نویس جاوا زیاد داریم ولی احساس میکنم حالا اون برنامه هایی که نوشتن و دیدمشون معمولا UI خوبی ندارن، بنظرم همین آموزشو تهیه کنیم مشکلمون حل میشه، بابت آموزشتون هم تشکر میکنم..

   • saeednoshadi
    پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۲

    ممنون از نظر شما

  • ali
   دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۷

   سلام
   این آموزش برای بیسیک۴اندروید هست ؟

   • مدیر- تقی زاده
    دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۹

    سلام
    خیر ، اندروید استودیو هست

  • fatemehyar
   یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۱

   سلام و خسته نباشید و ممنون از راهنمایی هاتون تا الان امکانش هست ی راهنمایی کنید برای اینکه به همین روش که تو فیلما گفتین NavigationDrawer رو سمت راست قرار بدم اخه انجام دادم بم ارور داد

  • fatemehyar
   پنج شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۸

   با سلام دوباره و تشکر از پاسخ گویی تون ، من بازم مشکل دارم با اینکه حتی با فیلتر شکن هم مشکلم حل نشد،دیگه خودم مستقیم کتابخونه رو دانلود کردم و اد کردم تو کتابخونه ی پروژه ولی الان کلاس AlphaInAnimaionAdapter رو نمیاره،با اینکه از کتابخونه ای که دانلود کردم همون ورژنِ نمیدونم مشکلش چیه

   • saeednoshadi
    جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱

    سلام
    ببینید شما باید Alpha رو قبل از ست کردن آداپتر به ریسایکلر ویو بنویسید.یعنی قبل از اینکه اداپتر ست بشه باید این کار رو انجام بدید بعد ریسایکلر ویو رو به اآداپتر ست کنید.اگربازم حل نشد کدهاتون رو بزارید اینجا تا راهنماییتون کنم مشکل از کجاست

  • fatemehyar
   یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۳

   با سلام و خسته نباشید و ممنون از پیگیری تون،یعنی در صورت نبود غلط املایی ،حتما باید فیلتر شکن فعال شه؟اخه همون کتابخونه ی floatingactionbuttonرو بعد از گذاشتن نیم ساعت سینک شدن ،دانلود شد،ولی الان کتابخونه recyclerview-anrsimatoحتی بعد از یک ساعت دانلود نشده!

   • saeednoshadi
    دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱

    سلام مجدد.بله اگر غلط املایی نبود فقط دلیلش … شکن شما هستش.از چیزی استفاده نید که به صورت نرم افزار نباشه و میتونید از سایت ها خریداری کنید

  • علیرضا
   پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۶

   سلام.
   من میخوام برنامه نویسی اندروید رو از صفر شروع کنم به یادگیری البته در محیط اندروید استدیو.اگر در سایت موجود هست لطفا لینکش رو بدید .

  • fatemehyar
   دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۸

   سلام،خسته نباشید ،تو یکی از قسمتای این آموزش مشکل دارم فیلم شماره ی ده (flotingactionbutton)
   ی قسمت ی کتابخونه اضافه میکنید ،که من وقتی اضافه میکنم موقع سینک شدن بم ارور میده
   حتی برای رفع این ارور از
   repositories {
   jcenter()
   mavenCentral()
   }
   استفاده کردم یعنی قبل از dependenciesگذاشتم
   ولی بازم حل نشد،راه حلی دارید ؟

   • saeednoshadi
    سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۱

    سلام دوست عزیز
    شما اول مطمئن بشید که …شکن رو فعال کردید و بعد مجدد دکمه سینک رو بزنید اگر بازم نشد ممکنه غلط املایی داشته باظشید یک بررسی بفرمائید.البته بعضی از … کشن ها درست کار نمیکنن از اونایی استفاده کنید که باید خریداری کنید و کانکشن بهتون میدن.سایت های زیادی هستن .در نهایت اگر نشد یک اسکرین شات از ارور ارسال کنید

  • امید
   یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۹

   مدرس اصلا مسلط نیست و من اشتباه کردم خریدم

   • محمود آقابابایی
    شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۴

    موافقم

  • پویا
   شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۲

   سلام خسته نباشید
   ببخشید سوالی داشتم

   آیا با استفاده از این دوره میتوان یک برنامه زیبای اندروییدی که مثلا شامل حداقل، عکس و نوشته باشد؟؟؟
   با باید ابتدا زبان جاوا و خوده برنامه نویسی اندورید را یاد گرفته باشیم و بعد این دوره (متریال دیزاین )را شروع کنیم ؟؟؟
   لطفا جوابی کامل بدهید .

   ممنون

   • مدیر- تقی زاده
    یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶

    سلام
    ابتدا باید پیش نیاز های لازم یعنی آشنایی با برنامه نویسی اندروید رو داشته باشین و بعد برای ui کارتون از متریال استفاده کنید

  سعید نوشادی طراح و توسعه دهنده افزونه و قالب وردپرس

  برنامه نویسی اندروید به صورت native آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و ایلستریتور آشنایی با مباحث ارتباط با سرور آشنایی با زبان php مورد نیاز اندروید آشنایی با MySql و SQLite کار با google map آشنایی با متریال دیزاین آشنایی با جاوا مورد نیاز اندروید آشنایی با Json آشنایی با استاندارد های برنامه نویسی اندروید آشنایی با مباحث سمت سرور

  دسته بندی

  تحصیلات تکمیلی

  رشته الکترونیک

  رشته کامپیوتر

  سایر دسته های دانشجویار

  سایر نرم افزارها

  کلاس آنلاین

  مدرسین

  تعداد دوره
  بر اساس امتیاز
  حروف الفبا
  • کد تخفیف :

   goldpack

   ویژه خرید پکیج طلایی (C#,ASP,PHP,Android,game maker)
   60 درصد تخفیف

  مطالب سایت بر اساس

  جدیدترین ها
  محبوب ترین ها
  بطور تصادفی
  دانشجویار نماد اعتماد الكترونیكی کسب و کار های اینترنتی مجوز نشر دیجیتال لوگو شرکت به پرداخت ملت ساماندهی محتوای فضای مجازی بانک تجارت دانشجویار