این دوره به دلیل عدم تایید توسط کمیته ارزیابی دانشجویار، حذف شده است.

در این قسمت یکی از بی نظیر ترین مباحث مربوط به طراحی سایت را برای شما برای اولین بار از طریق وب سایت دانشجویار قرار داده ایم.

در قالب یک فایل ورد ۱۲۰ صفحه ای آموزش کامل bootstrap را برای شما آماده کرده ایم.

طراحی سایت ( طراحی ظاهر و پوسته ) همواره با مشکلات زیادی همراه است. یکی از این مشکلات، مشکل استایل دادن به تک تک المنت ها ( تگ ها ) ی صفحه مانند لینک ها، هدر ها، دکمه ها و … است که بوت استرپ به طور پیش فرض این استایل دهی را انجام داده است . در واقع Bootstrap  یک فریمورکی است که طراحان صفحات وب را قادر می سازد تا صفحاتی با پویایی بالایی ایجاد کنند. این فریمورک شامل کتابخانه های آماده ای از  CSS و JS است  که  کار طراحی صفحات وب را ساده می کند.    بوت‌استرپ شامل تمپلت های طراحی HTML و CSS محور برای Typography، فرمها، دکمه ها، نمودارها، اجزاء راهبری و دیگر اجزاء رابط کاربری میباشد. بوت‌استرپ محبوب ترین پروژه در GitHub است که توسط NASA و MSNBC و دیگر سایتهای مطرح استفاده شده است.

یکی دیگر از مشکلات طراحی سایت و شاید مهم ترین موضوع نمایش درست سایت در دستگاه های مختلف مانند تبلت ها و موبایل هاست. بوت استرپ برای این مساله ها راه کار بسیار خوبی دارد که طراحی Responsive را راحت تر کرده و شما فقط باید از آن استفاده کنید. برای این کار شما میتوانید از سیستم GRID(شبکه بندی) استفاده نمایید. سیستم GRID بوت استرپ به صورت پیش فرض با ۱۲ ستون و عرض ۹۴۰ پیکسل طراحی شده است که قابل تغییر است.