سرفصل های دوره

۱ فصل
۲۰ جلسه
۱۲ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۲۰ قسمت
۱۲:۱۷:۲۸
1

قسمت 1-تنظیمات یونیتی برای شبکه و همگام سازی اولیه حرکت

رایگان
۰۱:۱۴:۴۵
2

قسمت 2-همگام سازی اولیه چرخش بازیکن

رایگان
۳۴:۰۴
3

قسمت 3- بهینه تر کردن کدها

رایگان
۲۰:۰۴
4

قسمت 4- شبیه سازی تاخیر در یونت

۳۷:۴۵
5

قسمت 5-بهینه کردن حرکت در حالاتی که تاخیر در شبکه وجود دارد

۵۲:۰۲
6

قسمت 6-بهینه کردن چرخش در حالاتی که تاخیر در شبکه وجود دارد

۵۶:۳۳
7

قسمت 7-مشخصه واحد برای هر کدام از player ها

۲۹:۵۸
8

قسمت 8-شلیک در شبکه

۲۹:۳۶
9

قسمت 9-صدمه خوردن پلیرها در شبکه

۲۰:۵۱
10

قسمت 10-نابودی پلیرها در شبکه

۴۴:۴۹
11

قسمت 11- احیا پلیرها

۵۰:۳۹
12

قسمت 12-پیاده سازی Boot ها در شبکه (زامبی)

۴۹:۴۲
13

قسمت 13-مشخصه واحد برای هر کدام از زامبی ها

۱۱:۵۱
14

قسمت 14- شلیک به زامبی ها

۲۵:۰۴
15

قسمت 15-حمله زامبی ها به پلیرها

۲۹:۵۰
16

قسمت 16- همگام سازی حرکت زامبی ها در شبکه

۲۴:۵۹
17

قسمت 17- تولید شدن کاراتر زامبی ها در شبکه

۲۶:۳۰
18

قسمت 18-اصلاح کردن باگ ها شبکه با امکانات جدید یونیتی

۴۰:۵۷
19

قسمت 19-ساختن لابی برای ورود به بازی

۴۶:۵۴
20

قسمت 20-انیمیشن در شبکه

۳۰:۳۵
21

فایل جانبی1

22

فایل جانبی2

23

فایل جانبی3

بازی های مولتی پلیر از هیجان انگیز ترین نوع بازی های رایانه ای هست .سالانه بازیکن ها مبالغی هنگفت برای انجام بازی های چند نفره بر خط هزینه میکنند و منتشر کنندگان بازی های رایانه ای نیز هر ساله دنبال توسعه گرانی هستند که بتوانند بازی های چند نفره بر خط بهتری بسازند به طوری که امروزه خیلی از بازی ها اصلا دارای بخش تکنفره یا داستانی نیستند و فقط بر اساس بازی چند نفره برخط تولید میشوند.

گیم انجین UNITY 3D ( یونیتی چیست )هم مثل سایر انجین ها دارای ابزارآلاتی برای ساخت بازی های چند نفره بر خط هست یا بوده . قبل از معرفی UNITY 3D 5 ابزار داخلی یونیتی برای ساخت بازی های جند نفره نیازهای توسعه گران را بر طرف نمیکرد به همین دلیل توسعه گران به سمت استفاده از ابزارات جانبی مثل Ulink ، Photon Engine ،… که ابزارهای قوی برای توسعه بازی های رایانه ای بودند میرفتند(و البته هنوز هم بسیاری از توسعه دهندگان از این ابزارات استفاده میکنند).

با معرفی UNITY 3D 5 ابزار جدیدUNET برای ساخت بازی های چند از طرف شرکت سازنده ارایه شد. این ابزار هر چند از لحاظ فنی هنوز در حال توسعه هست اما ویژگیهای خیلی خوبی برای ساخت بازی های چند نفره به UNITY 3D اضافه کرده است که این ابزار را از لحاظ قدرت در رده ابزارهای معرفی شده در بالا قرار میدهد و با توجه به این که یک ابزار داخلی در UNITY 3D 5 هست نیاز به پرداخت هزینه اضافی برای یک برنامه جانبی را از بین می برد. برای اولین بار در سایت دانشجویار با اموزش و معرفی این ابزار جدید در خدمت شما هستیم.

در این اموزش دوازده ساعته ما به بررسی این ابزار میپردازیم و سعی میکنیم با ساخت یک ProtoType از بازی چند نفره Client/Server به قسمت های مختلف این ابزار سرک بکشیم . علاوه بر این باهم داین اموزش میبینیم که چگونه توسعه دهندگان بازی های چند نفره بازی های خودشان را بهینه سازی میکنند تا در شبکه هایی مثل اینترنت به راحتی اجرا شود ، و شبکه با لگ و تاخیر زمانی بسیار زیاد را شبیه سازی میکنیم به ساخت روبوت¬ها (گیم آبژکت هایی که توسط هوش مصنوعی و بر روی سروراداره می¬شوند) می¬پردازیم و از هوش مصنوعی صحبت خواهیم کرد و نحوه عملکرد ان در بازی های شبکه و به سراغ انیمیشن در شبکه می¬رویم و نحوه نابودی و ایجاد مجدد گیم ابژکت ها بررسی میکنیم و یک لابی برای ورود به بازی میسازیم.

نکته
پشنهاد

طبعا اگر استقبال از این آموزش خوب باشد به سراغ ابزارهای دیگر ساخت بازی مولتی پلیر همچون PHOTON هم میرویم.