همیشه طراحی یک سیستم که بتواند مشکلات یک کار را حل و یا انجام آن کار را ساده کنند یک موفقیت است. چون مشکلات را به راحتی می توان با یک ایده ساده و اجرای آن عملی کرد. طرح از ایده تا موفقیت در حوزه الکترونیک به بررسی پیچیدگی برخی از کارها می‌پردازد و با ارائه ایده های جالب قصد از بین بردن آن مشکلات دارد. طبعا اجرای هر ایده نیازمند تلاش و دانش در حوزه های مختلف است. ما در بخش الکترونیک با اجرای این کار قصد داریم تا با طرح ایده، آن را عملی  کنیم.برای شروع می خواهیم یکی از ایده های ساده ولی جذاب خودمان را که می تواند برخی از مشکلات اجرایی را حذف کند عملی کنیم.

lt-755

از ایده تا موفقیت -طراحی و ساخت دانگل بیسیم اتومبیل -بخش اول (پخش موزیک یا ویدیو با سیستم پلیر اتومبیل به صورت بیسیم)

گاهی داخل اتومبیل خود نشسته اید و می خواهید یک آهنگ یا فایل ویدیویی را از تلفن همراه خود در سیستم پلیر اتومبیل پخش کنید. برای انجام این کار شما راه های مختلفی را پیش رو دارید. راحترین آن این است که فایل خود را از طریق کامپیوتر به فلش مموری انتقال دهید و آن را به پلیر متصل کنید و بعد آن راپخش کنید. اما این کار کلی از وقت شما را می گیرد چون باید حتما یک کامپیوتر پیدا کنید، فایل خود را از گوشی تلفن همراه خود به آن انتقال دهید و بعد از آن جا به فلش مموری. این کار خیلی وقت گیر است و بعضی مواقع ناراحت کننده اما راه حلی که شرکت های سازنده پلیر اتومبیل پیشنهاد داده اند برای رفع این مشکل قرارگرفتن پورت AUX در پلیر اتومبیل است.

sc25-mdi-usb-aux-in

خب این کار عملا استفاده از کامپیوتر و فلش راحذف می کند و مستقیم آن فایل را پخش میکند آن هم با استفاده از پلیر داخلی تلفن همراه. اما این کار خودش یک مشکل بزرگ دارد آن هم این است که با یک سیم دست و پاگیر همیشه مزاحم داخل اتومبیل طرف هستیم. حتی فکرش را بکنید که اگر یک روز آن کابل هم گم شود و یا به طور اتفاقی در منزل خود فراموش کنید خب عملا باید قید پخش آن فایل را بزنید. اما یک ایده همینجا مطرح و به ذهن ما می رسد آن هم این است که اگر این اسم دوست داشتنی را بی سیم کنیم چه اتفاقی میافتد. یعنی همه کاربرد های این کابل به صورت کاملا بی سیم بین تلفن و پلیر اتومبیل باشد.

خوب ایده مطرح شد!

حالا با ما همراه باشید برای رساندن این ایده به موفقیت…

بخش دوم این دوره را می توانید از طریق لینک زیر مشاهده نمایید:

آموزش طراحی و ساخت دانگل بیسیم (پاسخ به تماس های تلفنی با سیستم صوتی اتومبیل)- بخش دوم