به صورت کاملا پروژه محور – کاربردی – با کد نویسی حرفه ای به همراه سورس کد

۴ ساعت آموزش روان و کاربردی

با یکی دیگر از مجموعه های آموزشی وبسایت بزرگ دانشجویار، در خدمت شما دوستان هستیم.

در این بخش، نحوه ساخت یک بازی فکری آموزش داده شده است. این آموزش یکی از جذاب ترین و حرفه ای ترین آموزش های تولید شده در زمینه برنامه نویسی اندروید در محیط ایکلیپس می باشد. در این آموزش تمام مراحلی که برای ساخت چنین بازی هایی نیاز است به تفکیک بحث شده و راه حل آنها در قالب الگوریتم هایی به صورت کد ارائه شده است. از لحاظ گرافیکی نیز روی پروژه کار شده و در چند حالت مختلف طراحی انجام شده است. سطح این آموزش متوسط – حرفه ای می باشد و در کل برای کاربرانی که به تولید بازی علاقه مند هستند. پیشنهاد می گردد. در ضمن در این پروژه کار با انیمیشن ها نیز توضیح داده شده است.

بخشی از سرفصل های این بخش به شرح زیر است:

آموزش کار با انیمیشن ها در محیط اندروید به صورت پیشرفته

آموزش فراخوانی رویدادهای کنترل ها از قسمت های دیگر به صورت پیشرفته

آموزش کار با عناصر گرافیکی پیشرفته

آموزش طراحی افکت ها و کار با فایل های xml

آموزش نکات پیشرفته در خصوص تنظیمات مربوط به اکتیویتی ها.

تشریح اگوریتم ها مربوط به هر قسمت از بازی و سپس پیاده سازی آن توسط کدنویسی

کدنویسی بهینه و پیشرفته توسط برنامه نویسی شی گرا

کار با ساختمان داده های پیشرفته ( آرایه ها و …)

افزودن امکانات مختلف به بازی.

و …

مختصری در خصوص بازی دوز

بازی دوز، یک بازی دو نفره ‌است که به‌وسیله یک قلم و کاغذ انجام می‌شود. نام این بازی به دلیل علامت‌های X و O است که در طول بازی استفاده می‌شود. برای آغاز این بازی در یک صفحه جدولی با ۳ ردیف و ۳ ستون رسم می‌شود و هر یک از طرفین یکی از علامت‌های X یا O را انتخاب می‌کنند و تا انتهای بازی برای پر کردن خانه‌های جدول از آن استفاده می‌کنند.

برای شروع بازی یکی از طرفین به قید قرعه علامت X یا O را که قبلاً انتخاب کرده در یکی از خانه‌های جدول ۹ خانه‌ای قرار می‌دهد. سپس نفر دوم علامت مربوط به خود را در خانه‌های دیگر که هنوز پر نشده‌اند قرار می‌دهد و پس از آن مجدداً نوبت نفر اول خواهد بود.

نقطه پایان بازی در هر مرحله جایی است که یکی از حریفان بتواند علامتی را که در ابتدای بازی انتخاب کرده در یکی از ردیف‌های افقی، عمودی یا قطری قرار دهد و در طول بازی هر یک از طرفین با قرار دادن علامت خود در مقابل علامت‌های حریف نباید اجازه دهند که حریف یک خط عمودی، افقی یا قطری را با علامت خود پر کند.

تصاویری از محیط برنامه نوشته شده :

6 7 8