سرفصل های دوره

۲ فصل
۳۰ جلسه
۸ ساعت
۱

آموزش رایگان

۲ قسمت
۰۰:۲۶:۵۸

قسمت اول - معرفی دوره مقدماتی پایتون

رایگان
۰۷:۵۰

قسمت دوم - چرا پایتون؟!

رایگان
۱۹:۰۸
۲

آموزش مقدماتی پایتون

۲۸ قسمت
۰۷:۴۵:۲۱

دوره آموزش پایتون علی رغم رایگان بودن از سر فصل کاملی برخوردار است. شما تنها با صرف وقت می توانید با این دوره یک پایتون کار حرفه ای شوید.

چرا آموزش رایگان پایتون (python)

تیتر بالا، سوال مهمی است که در ابتدا راه آموزش زبان برنامه نویسی پایتون برای شما پیش می آید در زیر به بررسی دلایل مهم آموزش پایتون و بررسی دوره “آموزش رایگان پایتون (python)” بپردازید.

مهم ترین نکته در خصوص این دوره آن است که این دوره به صورت کاملا رایگان برای شما ارائه می شود و بدون هیچ گونه هزینه ای شما می توانید، این دوره به نحوی آماده سازی شده است که شما بدون انجام ثبت نام می توانید قسمت های اولیه را مشاهده نمایید و در صورت رضایت داشتن از دوره، ادامه دوره را مشاهده نمایید.

زبان پایتون رو به صورت کامل و پایه ای بیاموزید. نکته قابل بیان دیگر آن است که مدرس این دوره جز خوش نام ترین مدرس های زبان پایتون در سطح کشور می باشد که در طی گذراندن این دوره شما می توانید در صورت وجود مشکل از پشتیبانی مدرس استفاده نمایید.

نکته
شما می توانید تمامی دوره های آموزشی رایگان دانشجویار را در دسته بندی آموزش رایگان مشاهده فرمایید.

از سویی دیگر، در سایت دانشجویار برای تکمیل زبان پایتون شما، جدا از دوره مقدماتی دوره های تکمیلی دیگر قرار داده شده است که می توانید با مراجعه به دسته آموزش پایتون مهارت خود را بیافزایید و آماده وارد چالش مهم و جدی ورود به بازار کار شوید.

پایتون چیست ؟

دنیای کامپیوتر دنیای زبان های برنامه نویسی است. برنامه نویسی پل ورود ما به دنیای باینری است و زبان های مختلف راه های ورود مختلفی به این دنیا برای ما ایجاد می کنند.
شاید امروزه از میان تمام زبان های برنامه نویسی موجود، نام زبان برنامه نویسی پایتون را بیش از همه شنیده باشید. زبان برنامه نویسی که امروزه به یک ترند ( Trend ) جهانی تبدیل شده و کمتر کسی است که در دنیای تکنولوژی با این زبان آشنایی نداشته باشد و مطالبی را درباره این زبان نشنیده باشد.
زبان برنامه نویسی پایتون در سال 1991 متولد شد. خیدوفان روسوم با هدف خوانایی بالای کد ها شروع به ساخت زبان برنامه نویسی پایتون کرد و توانست این زبان برنامه نویسی را بسازد. پایتون یک زبان برنامه نویسی شی گرا می باشد.
سوالی که ممکن است شما نیز مثل من هنگامی که اولین بار با نام پایتون و برنامه نویسی با آن مواجه شدم، بپرسید این است که حالا از بین چندین و چند زبان مختلف که در تمام دنیا وجود دارد و خیلی از آن ها نیز قدیمی تر از پایتون هستند. چرا پایتون به این اندازه محبوب است؟ چرا همه اینروزها درباره این زبان قدرتمند صحبت می کنند؟
پاسخ این سوال بسیار ساده است: سادگی در کنار قدرت. همانطوری که قبل از این اشاره کردم زبان پایتون زبان بسیار قدرتمندی است. خب ما بسیاری زبان قدرتمند در دنیا داریم اما چرا برنامه نویسان برروی پایتون پافشاری می کنند؟ تلفیق قدرت در کنار سادگی وکارامدی ترکیب بسیار قوی می شود. این ترکیب به قدری قدرتمند است که هر برنامه نویسی را وسوسه می کند تا حداقل یکبار هم شده برنامه نویسی با این زبان را تجربه کند.
شاید بگویید خب حال که من برنامه نویس نیستم و الان میخواهم این زبان را آغاز کنم آیا این زبان مناسب من است؟ جواب ساده است. بله، از آنجایی که بار ها در متن بالا نیز اشاره شد این زبان نسبت دیگر زبان ها پیچیدگی کمتری دارد و این خود چراغ سبزی برای شروع کار با این زبان است. از طرفی در همه جا از این زبان استفاده می کنند که خب این هم دلیل بسیار محکمی برای شروع کار با این زبان است پس اگر می خواهید برنامه نویسی را شروع کنید این زبان بسیار برای شروع مناسب بوده و شاید بتوان گفت که مناسب ترین زبان است.

تصویر لوگوی نرم افزار پایتون با متن توضیحات

در دوره آموزش پایتون چه می گذرد؟

این دوره آموزش رایگان پایتون ( python ) مقدماتی ، در واقع گام اول شروع برنامه نویسی و خاص تر، برنامه نویسی با زبان پایتون می باشد، در گام اول برنامه نویسی نیاز است با مفاهیم پایه و Concept های برنامه نویسی آشنا شوید. این مفاهیم پایه می توانند ساختمان های داده ، ساختار های تصمیم و انتخاب ، ساختارهای تکرار ، کار با توابع ، سازنده ها ، کار با فایلها ، کتابخانه های استاندارد و… باشند. البته مهمترین هدف در این قدم ، تفکر برنامه نویسی است (که درواقع منحصر به یک زبان برنامه نویسی خاص هم نیست)، تلاش اینست که این تفکر در قالب پروژه های الگوریتمی در طول جلسات یا پس از اتمام آموزش یک مبحث، در قالب جلسات پروژه محور به دانشجو منتقل شود.

دوره رایگان آموزش پروژه محور پایتون با انجام چند پروژه جذاب

برای رسیدن به این هدف مهم ، پروژه هایی چالش برانگیز مشابه پروژه ی بخش رمزنگاری با پایتون، پروژه کار با فایلها در پایتون  و… در طول دوره برای تمرین قرار داده شده است زیراکه بهترین روش یادگیری برنامه نویسی ، یادگیری در قالب پروژه های آموزشی و درواقع حل مسئله بصورت لایو است.انتظاری که از شما در انتهای این قدم می رود اینست که بهمراه مدرس کدنویسی و تمرین و تکرار کنید.در انتهای کار با کلیات زبان پایتون و از همه مهمتر بردن مسئله به دنیای کد آشنا خواهید شد.

بعد از این آموزش، برای حرفه ای شدن چه آموزشی ببینم؟

برای حرفه ای شدن در برنامه نویسی پایتون ، ما در دانشجویار یه برنامه 7 قدمی برای شما در نظر گرفته ایم ، یعنی بعد از یادگیری مباحث مقدماتی که در این آموزش به صورت رایگان در اختیارتان قرار گرفته است به مباحث مهمی در دنیای برنامه نویسی مانندتفکر رویه ای و تفکر شی گرایی ، کار با دیتابیس، کار با ابزارهای گرافیکی و ماژول های مختلف پایتون و در نهایت مهمترین دلیل محبوبیت پایتون یعنی حوزه ی هوش مصنوعی با پایتون ( ویکی پدیا ) و یادگیری ماشین با پایتون مسلط شوید، همه این موارد در دوره آموزش پایتون پیشرفته و جامع که تکمیل کننده این آموزش می باشد بررسی و آموزش داده شده است و پیشنهاد می شود مورد بررسی و مطالعه قرار دهید. برای مشاهده آموزش جامع و پیشرفته پایتون اینجا کلیک کنید.

نکته مهم : تسلط به این موارد نیازمند انگیزه کافی شما برای یادگیری و ورود به دنیای برنامه نویسی و کسب درآمد از این زبان می باشد و با پشتکار کافی در یک بازه زمانی 3 تا 6 ماهه امکان پذیر می باشد.

دوره توسط چه کسی تدریس شده است؟

تاکید ما در دانشجویار تدریس دوره های آموزشی توسط اساتید صاحب تجربه برنامه نویسی تجاری ، می باشد. در دوره آموزش رایگان پایتون که توسط محمد تقی زاده برنامه نویس ارشد پایتون تدریس شده است ، کلیه مواردی که شما برای شروع و حرفه ای شدن در برنامه نویسی پایتون نیاز دارید به صورت رایگان ! در اختیارتان قرار گرفته است.

مشاهده گیتهاب مدرس ( محمد تقی زاده )

سرفصل دوره آموزش رایگان پایتون ( python ) مقدماتی :

 • نقشه ی راه برنامه نویسی به زبان پایتون
 • چرا پایتون را انتخاب کنیم؟
 • نصب  آماده سازی محیط کدنویسی پایتون
 • انواع داده ای در پایتون
 • بررسی رشته ها در پایتون
 • بررسی List ها در پایتون
 • Tuples در پایتون چه کاربردی دارند؟
 • Sets در پایتون
 • Dictionary های پایتون
 • ساختار های شرطی و نحوه تعریف آن ها
 • ساختار های تکرار for , while
 • Iterators ها و کاربرد آنها
 • توابع در پایتون
 • Lambda
 • Generators
 • پروژه انواع مرتب سازی لیست
 • کار با فایلها
 • پروژه کار با فایل (دفترچه تلفن)
 • فایلهای باینری و کتابخانه ی pickle
 • پروژه مدیریت سیستم کتابخانه
 • کتابخانه های استاندارد پایتون os time sys random urllib
 • رمزنگاری چیست؟
 • پروژه رمزنگاری
 • پروژه اول از مسابقات برنامه نویسی
 • پروژه دوم از مسابقات برنامه نویسی
 • پروژه سوم از مسابقات برنامه نویسی
 • پروژه چهارم از مسابقات برنامه نویسی
 • اضافه کردن یک ماژول
 • Try Except و مدیریت خطا
 • Pip (پکیج منیجر پایتون) چیست؟

امیدواریم بعد از مشاهده این دوره آموزشی مسیر ورود به بازار کار را هموار تر از قبل طی کنید و برای ورود به دنیای برنامه نویسی آماده باشید.

شما می توانید سوالات خود در حین مشاهده دوره را در قسمت نظرات پایین همین دوره با مهندس تقی زاده مطرح کرده و پاسخ ایشان را دریافت کنید، همچنین مدرس محترم جهت مشاوره برای ادامه مواردی که باید آموزش ببینید که برای ورود به بازار کار آماده شوید اعلام آمادگی و همکاری کرده اند و می توانید سوالات خود را در نظرات درباره این موضوع هم به اشتراک بگذارید.

 

توضیحات بیشتر

مدرس

محمد تقی زاده

محمد تقی زاده مدرس

سابقه بیش از پنج سال برنامه نویسی حرفه ای با زبان های برنامه نویسی مختلف و البته علاقه مند به پایتون ، توسعه ی بک اند و هوش مصنوعی (دانشجوی کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار در دانشگاه گیلان)

حوزه های مطالعاتی :
- هوش مصنوعی
- معماری های نرم افزار ، معماری تمیز ، کد نویسی تمیز
- تدریس و علم فن بیان
- علم فلسفه و عرفان
- تاریخ ایران و ملل دیگه

علاقه مندی ها :
- بررسی کدهای برنامه نویس های دیگر
- پینگ پنگ
- فیلم های کلاسیک
- موسیقی
- گوش دادن به پادکست

برخی از حوزه های فعالیت :
- برنامه نویسی Python
- طراحی سایت (Backend) با پایتون
- برنامه نویسی Java و توسعه دسکتاپ اپلیکیشن ها
- برنامه نویسی PHP
- برنامه نویسی Android (تا حدودی :) )

یوتیوب چنل : youtube.com/c/MohammadTaghizadeh
گیتهاب : github.com/M-Taghizadeh
اینستاگرام : instagram.com/taghizadeh.me
رزومه لینکدین : linkedin.com/in/mtaghizadeh

سوالات متداول

نقشه راه حرفه ای شدن در برنامه نویسی پایتون چه می باشد؟

بطورخلاصه به مباحث مهمی در دنیای برنامه نویسی مانندتفکر رویه ای و تفکر شی گرایی ، کار با دیتابیس، کار با ابزارهای گرافیکی و ماژول های مختلف پایتون و در نهایت مهمترین دلیل محبوبیت پایتون یعنی حوزه ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مسلط شوید.

چرا زبان پایتون را انتخاب کنیم؟

امروزه پایتون در زمینه توسعه برنامه‌های کاربردی تحت وب و مدیریت سیستم‌ها و تجزیه و تحلیل بزرگ داده‌ها که رشد انفجاری به خود گرفته‌اند و همچنین هوش مصنوعی به یکی از بازیگران اصلی دنیای فناوری تبدیل شده است. البته پایتون در زمینه های طراحی اپلیکیشن های موبایل با فریمورک kivy طراحی صفحات وب با فریمورکهایی مثل Django, Flask نیز بسیار محبوب است. پایتون این موفقیت چشم‌گیر و کاربرد گسترده را مدیون یکسری ویژگی‌های ارزشمندی است که هم در اختیار توسعه‌دهندگان حرفه‌ای و هم در اختیار توسعه‌دهندگان تازه‌کار قرار داده است.

مدرس دوره چه کسی می باشد؟

تاکید ما در دانشجویار تدریس دوره های آموزشی توسط اساتید صاحب تجربه برنامه نویسی تجاری ، می باشد. این دوره نیز توسط یکی از متخصصین برنامه نویسی پایتون ایران مهندس محمد تقی زاده تدریس شده است و بدون شک موارد کاربردی آن که در این بخش به صورت رایگان! به اشتراک گذاری شده است پل ورود شما به بازار کار برنامه نویسی خواهد بود.

هزینه شرکت در دوره آموزش پایتون چقدر می باشد؟

هزینه شرکت در این دوره آموزشی کاملا رایگان شده است و میتوانید به صورت رایگان همه قسمت های آموزش را دانلود و مشاهده کنید.