ویرچومارت یا VirtueMart ، یک کامپوننت رایگان و تحت جوملا است که با استفاده از هسته جوملا، امکان ساخت فروشگاه مجازی را برای کاربران فراهم می سازد. طراحی این کامپوننت به گونه ای بوده که از نسخه های قدیمی تا نسخه جدید تغییرات فیزیکی خاصی به چشم نمی خورد و نسخه های جدید صرفاً جهت رفع مشکلات گزارش شده یا بهینه سازی، در کامپوننت منتشر شده اند. این مورد نمایانگر معماری صحیح و کامل نویسندگان این کامپوننت است که با گذشت چند سال از نسخه ابتدایی ساختار کامپوننت را ثابت نگه داشته اند.

ساختار ویرچومارت به گونه ای است که کمترین شوک به دیتابیس منتقل می شود و هرچه تعداد این جداول بیشتر باشد، فشار به جداول مختلف تقسیم می شوند و این امر باعث افزایش سرعت سایت خواهد شد.

ویرچومارت دارای حداقل 420 افزونه تکمیلی است و امکان طراحی قالب برای محصولات سایت را می دهد.باگ ها و اشکالات هر نسخه به علت انعطاف پذیری آن، قابل حل در نسخه های بعدی می باشد.

در دوره آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت (VirtueMart) شما با کامپوننت ویرچومارت و بخش های مختلف آن در قالب یک پروژه کاربردی آشنا خواهید شد و در نهایت پروژه کامل می شود.همچنین یکسری فایل های مورد نیاز برای شما در این آموزش قرار گرفته است.

آنچه در آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت می بینید:

-معرفی ویرچومارت و نسخه 3 آن و نصب و راه اندازی آن

-بررسی کامل بخش پیکربندی

-بررسی بخش فیلدهای خریدار ، وضعیت سفارش کشورها و…

-بررسی بخش محصولات

-بررسی بخش سفارشات و محصولات

-بررسی بخش تولید کنندگان و فروشگاه

-بررسی قسمت فروشگاه و درگاه پرداخت

-بررسی چگونگی فعال سازی درگاه زرین پال به طور کامل در فروشگاه

-بررسی افزونه های تکمیلی فروشگاه ساز

-بررسی قسمت کاربری و انجام یک خرید

و….