به نام خدا

در این قسمت از مجموعه فیلم های آموزشی وب سایت دانشجویار دوره کاربردی و مفید angular js را آماده کرده ام, این مجموعه برای اولین بار به زبان فارسی از دانشجویار ارائه میشه, امید وارم که مفید باشه.

AngularJS فریم ورکی متن باز و نوشته شده به زبان جاوا اسکریپت است. هدف از به وجود آمدن این فریم ورک، توسعه هر چه ساده‌تر SPA‌ها با الگوی طراحی MVC و تست پذیری هر چه آسان‌تر آن‌ها است. این فریم ورک توسط یکی از محققان Google در سال ۲۰۰۹ به وجود آمد. بعد‌ها این فریم ورک تحت مجوز MIT به صورت متن باز در آمد و اکنون گوگل آن را حمایت می‌کند و توسط هزاران توسعه دهنده در سرتاسر دنیا، توسعه داده می‌شود.

این مجموعه شامل بیش از ۳۰ قسمت می باشد که به صورت رایگان در اختیار دوستان قرار میگیره و بعد از این دوره یک اموزش پروژه محور با فریم ورک angular js اماده میشه که اون جا جبران می کنیم قیمت رو(شوخی کردم)

در این قسمت:

به معرفی directive ها در angular js می پردازیم

AngularJS Directives

تمامی رهنمودهای(directive) انگولار جی اس  با پیشوند ng- شروع می شوند.

 

ng-app

یک رهنمود (یا directive) است که یک برنامه AngularJS را تعریف می کند. در واقع محدوده فعالیت یک برنامه AngularJS را مشخص می کند.

<html ng-app>
….
</html>

AngularJS بر روی کل صفحه ما مدیریت خواهد داشت چون ng-app در بالاترین عنصر صفحه نوشته شده است.

 

ng-init

یک رهنمود برای مقدار دهی اولیه به داده های برنامه می باشد.

 

ng-model

یک رهنمود برای مقید کردن مقادیر کنترل های HTML مانند (input, select, textarea) به داده های و متغییر های تعریف شده در برنامه است.

 

Data Binding

در مثال بالا عبارت {{ firstName }} یک عبارت AngularJS است که مقید (Bind) شده است. مقید سازی داده ها در AngularJS باعث همزمانی (synchronize) عبارت های AngularJS با داده های AngularJS می شود. اگر بخواهیم این خط را به صورت ساده تر توضیح دهم به این صورت می شود آن را بیان نمود که مقید سازی داده (Bind) باعث می شود اگر در صفحه HTML شما تغییری در داده ها ایجاد کنید مقدار تغییر داده شده در بخش منطق برنامه نیز اعمال شود و برعکس آن ساده است.
در این جا {{ firstName }} به وسیله ng-model=”firstName” همگام سازی شده است.