چه دوره ای می خواهید یاد بگیرید؟

آینده خود را با دوره های آموزشی دانشجویار تضمین کنید

۵۸۶۳ ساعت فیلم تدریس شده است

بیش از ۵۰ هزار دانشجو

بیش از ۳۰۰ مدرس

صفحه نخست
سایر دسته های دانشجویار
مطالب وبلاگ
طرح مشارکت در آموزش معلولین
بدون نظر
بازدید : 4,805 بازدید

آنچه انسان در میان بلاها می آموزد این است که در درون افراد بشر، ستودنیها بیشتر از تحقیرکردنیهاست.       طاعون – آلبرکامو

نگاه های متفاوت، وابستگی، تحقیر، ترحم، ناتوانی، …

معلولیت کلمه ای است که اغلب با شنیدن آن ناتوانی و وابستگی در ذهن تداعی می شود اما حقیقت این است که معلولیت، محدودیت نیست. معلولان هم عضوی از این جامعه هستند که فقط نیازمند حمایتند تا بتوان از توانایی هایشان به بهترین شکل استفاده کنند.

ممکن است شما معلولین زیادی را نبینید که مهمترین دلیل آن عدم حضور این افراد در جامعه است. متاسفانه خیلی از این افراد توانمند، بخاطر نبود امکانات یا نگرش افراد جامعه اعتماد به نفس کافی را نداشته و نمیتوانند از حق طبیعی زندگی اجتماعی خود استفاده کنند. این به معنای نادیده گرفتن این افراد نیست. حضور در اجتماع نکته مهمی در زندگی معلولان است. فرد معلول نیز باید بیاموزد که چگونه می تواند در اجتماع حضور یابد. این گونه هم به نوعی به خودش کمک کرده و هم به افراد معلول دیگری که قصد دارند در جامعه حضور یابند. این یک ارتباط دو طرفه است. ما به عنوان افراد جامعه موظف هستیم که با احترام و دوستانه شرایط را برای فعالیت این افراد آماده و خود معلولان باید با اعتماد به نفس، استعدادهایشان را به همگان نشان دهند.

مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۹۲ جهت حمایت از معلولان ۳ دسامبر را به عنوان روز جهانی معلولان معرفی کرده است. هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف و افزایش آگاهیهایی است که می‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نتیجه شود.

امسال نیز مانند سال های گذشته شعار روز جهانی معلولان معرفی شده است:

دستیابی به ۱۷ هدف برای آینده ای که ما میخواهیم.

این اهداف همان اهداف توسعه پایدار یا SDGs هستند و نقش این اهداف ساختن جهانی فراگیر و عادلانه برای تمام افراد است.

اهداف جهانی امسال ارزیابی وضعیت فعلی کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت (CRPD) و اهداف توسعه پایدار (SDGs) و طراحی بنیادی برای فعالیت و شراکت بیشتر معلولان در آینده است. بهترین راه برای بزرگداشت روز جهانی معلولان، ایجاد فرصتی برای تفکر و صحبت در مورد معلولان و احترام به توانایی های مثبت این افراد است.

بنیاد علمی آموزشی دانشجویار ، به عنوان بخش کوچکی از جامعه آموزشی برای تحقق این مهم با هماهنگی اداره کل بهزیستی، در نظر دارد بخشی از درآمد خود را از تاریخ ۹ آذر لغایت ۳۰آذر جهت برنامه های آموزشی معلولان به این سازمان اهدا نماید. امیدواریم این گام کوچک، شروع حرکتی بزرگ برای درک و توانیابی این قشر مستعد جامعه ما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس تلگرام دانشجویار مراجعه کنید.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

در صورتی که توضیحات نوشته، دموی آموزش و لینک های ارزیابی پاسخگوی سوالات شما در مورد این دوره آموزشی نمی باشد و نیاز به مشاوره بیشتری دارید لطفا این فرم را تکمیل کرده و در ساعات اداری منتظر تماس همکاران ما باشید.
 • *
 • *
 • *
 • *
 • در صورتی که توضیحات نوشته، دموی آموزش و لینک های ارزیابی پاسخگوی سوالات شما در مورد این دوره آموزشی نمی باشد و نیاز به مشاوره بیشتری دارید لطفا این فرم را تکمیل کرده و در ساعات اداری منتظر تماس همکاران ما باشید.

  پیام شما با موفقیت ثبت شد. در اولین فرصت با شما تماس گرفته خواهد شد.
  • مطالب مرتبط
  • دیگر آموزش های مرتبط با این مدرس
  • رزومه مدرس

  نظرات کاربران

  ۰
  هنوز دیدگاهی ثبت نشده

  برچسب ها
  سهیلا هادی نیا طراح و توسعه دهنده افزونه و قالب وردپرس

  دوره های آنلاین دانشجویار

  دسته بندی

  تحصیلات تکمیلی

  رشته الکترونیک

  رشته کامپیوتر

  سایر دسته های دانشجویار

  سایر نرم افزارها

  کلاس آنلاین

  مدرسین

  تعداد دوره
  بر اساس امتیاز
  حروف الفبا
  • کد تخفیف :

   goldpack

   ویژه خرید پکیج طلایی (C#,ASP,PHP,Android,Network)
   60 درصد تخفیف

  مطالب سایت بر اساس

  جدیدترین ها
  محبوب ترین ها
  بطور تصادفی
  دانشجویار نماد اعتماد الكترونیكی کسب و کار های اینترنتی مجوز نشر دیجیتال لوگو شرکت به پرداخت ملت ساماندهی محتوای فضای مجازی بانک تجارت دانشجویار